Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 33° Adapazarı
Sabah
03:26
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:30

'Tren kültür' diyen Bakan Adapazarı treninin kalktığını biliyor mu?

Adapazarı trenini yeniden geri isteyen Sakaryalılar Ulaştırma Bakanı Arslan'ın bu sözlerini diline doladı. Arslan, "Tren kültürdür, tren hayattır" dedi

Haberler/KULİS
05.03.2018
Haberi Yazdır
'Tren kültür' diyen Bakan Adapazarı treninin kalktığını biliyor mu?

Adapazarı Ekspresinin, Ada Treni adıyla Mithatpaşa-Pendik seferlerine başlamasının ardından Adapazarı-Mithatpaşa arasında kalan bölge restore edilerek. 140 yıllık Adapazarı Garı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun talebi nedeniyle kaldırılacak. 

Trafik şartları bahane edilerek kaldırılan Adapazarı Treninin geri gelmesini isteyen binlerce kişiye rağmen Toçoğlu, ısrarını sürdürüyor. 

Bu arada Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, “Ankara’dan Kars’a 1933 kilometrelik görsel şölen” adıyla Doğu Ekspresi’nin klibi dikkat çekti. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, trenle yolculuğun bir kültür olduğunu anlattı. 

Arslan şunları söyledi; Tren ile yolculuk bir kültürdür. Bu kültürün Doğu Ekspresiyle yeniden canlanarak özellikle gençlerimize tesir etmesini çok önemsiyoruz. Tren adeta bir seyyar penceredir. Bu pencereden bakarak yeni ufuklara açılan Kars gibi serhat şehirlerimize ulaşan, Anadolu’muzun eşsiz değerlere sahip yörelerini keşfetmek isteyen tüm misafirlerimize konforlu ve güvenli hizmet sunmak bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Tren sadece bir ulaşım aracı değil aynı zamanda bir hayattır. Yeni yerleri keşfetmek isteyen herkes bu hayatta yer almalıdır."

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın