Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 15° Adapazarı
Sabah
06:09
Öğle
13:17
İkindi
16:19
Akşam
18:50
Yatsı
20:09
http://sakaryaradyomega.com/

AK Parti'ye geçen Güven Övün'den ilk açıklama

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Saadet Partisi'nden AK Parti'ye geçti. Övün, parti değişmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Haberler/SİYASET
24.01.2020
Haberi Yazdır
AK Parti'ye geçen Güven Övün'den ilk açıklama

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den adaylık başvurusunda bulunan ve daha sonra hakkında çıkan iddialar nedeniyle başvurusunu geri çeken Güven Övün, seçimlere Saadet Partisi çatısı altında katılarak belediye başkanlığına aday olmuştu.

Yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden belediye başkanı seçilen Güven Övün, 10 ay sonra eski partisi AK Parti'ye geri döndü. 

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, parti değişmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

Övün, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"31 Mart 2019 yerel seçimlerinde “Önce Pamukova”diyerek tüm siyasi eğilimleri Saadet Partisi çatısı altında birleştirerek bir Pamukova ittifakı kurmuştuk.Niyetimiz sadece kendini düşünen,Pamukova’yı baskı,korku ve tehtidle yönetenlerden kurtarmaktı.Bu seçimi bir partiler,genel başkanlar yarışı olmaktan çıkarmış isimler yarışı haline getirmiştik.Tüm Pamukova buna inandı ve şimdiye kadar oy attıkları partileri bırakarak bizleri destekledi.31 martta Pamukova ayağındaki prangadan,sırtındaki kamburdan kurtuldu.

"PAMUKOVA BUGÜNE KADAR HİZMETTE HEP ÖKSÜZ KALDI"
O zamandan beri takip ediyorsunuz.Pamukova’yı bir adım öteye götürmek için canla başla çalışıyor,bu beldenin makus talihini tersine çevirmek için çaba sarfediyorum.
Pamukova bugüne kadar hizmet anlamında hep öksüz kaldı.24 Haziran milletvekili seçimlerinde Sakarya’nın her ilçesinde gece gündüz beraber çalıştığımız milletvekili adayımız Sayın Ekrem Yüce Büyükşehir Belediye Başkanımız olmuşken Pamukova’yı bu nimetten mahrum etmek bu güzel ilçeye yapılacak olan en büyük haksızlıktı.

"AK PARTİ İLE DEVAM EDECEĞİZ"
Yoğun şekilde yaptığımız istişareler sonunda memleketimizin ali menfaatlerini düşünerek siyasi hayatımıza bize inanan dostlarla beraber tekrar Ak Parti’ de devam etme kararı almış bulunuyoruz.
Bu süreçte bizi bağrına basan,güzel dostluklar edindiğim milli görüş camiasına teşekkürü bir borç bilirim.
Bundan böyle Pamukovamızı hakkettiği yere ulaştırmak için daha sağlam adımlarla,daha güçlü bir sesle hizmete devam edeceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyrulur."

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın