Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 28° Adapazarı
Sabah
05:12
Öğle
12:58
İkindi
16:23
Akşam
19:06
Yatsı
20:25
BORSA 96121 % -0,50
DOLAR 6,19 % -0,86
EURO 7,31 % 0,31
ALTIN 240 % 0,26

'Büyük firmaların amacı küçük esnafı bitirmek'

Haberler/GÜNCEL
12.10.2017
Haberi Yazdır
'Büyük firmaların amacı küçük esnafı bitirmek'

Hızla gelişen giyim sektöründe insanlar tekstil alışverişini gerçekleştirirken ürünlerin garantisini ve kalitesine son derece büyük önem veriyorlar. Büyük mağazaların çoğalmasıyla birlikte mahalle arasında iş yapma imkanı bulamayan küçük esnaf yavaş yavaş kepenk kapatıyor. İnsanlar artık alışveriş merkezleri içerisinde kurumsal yapıya bürünmüş şirketlerden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar.

Büyük firmaların amacı küçük esnafı bitmek olduğunu belirten iç giyim mağazası sahibi Cemile Kırbaç, ‘’ Büyük firmalar benden daha yüksek fiyatta satış yapıyor. Zarar ettikleri halde benim iki liraya sattığım bir ürünü onlar bir liraya satıyor haksız rekabet oluşturuyorlar. Büyük firmaların amacı küçük esnafı bitirmek. Satışlarımızda istikrar yok,günden güne değişiyor ama her gün bir önceki günü mumla arar oluyoruz’’ diye ifade etti.

Büyük mağazalar kredi kartına taksit yapıyor,biz zaten uygun fiyatlarda sattığımız için taksit yapmak istemiyoruz bu da bize müşteri kaybettiriyor diye konuşan giyim mağazası sahibi Ercüment Biçer, ‘’ Ben daha çok gençlere yönelik satış yapıyorum. İşlerim iyiydi fakat uzun çarşıdaki çalışma işlerimi yüzde 50 düşürdü .Büyük mağazalardaki görsel güzellik insanları etkiliyor. ‘’ diye konuştu.

 

Haber/Özge Sarıkaya

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın