Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:01
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
BORSA 103200 % 2,04
DOLAR 4,71 % -0,01
EURO 5,48 % -0,46
ALTIN 197 % -0,16

Esnaf ve sanatkarlar istikrar istiyor

Alişan birlik olarak yaptıkları faaliyetlerle 2016 yılını değerlendirirken, esnaf ve sanatkarlar olarak 2017 yılından beklentilerini de sıraladı.

Haberler/GÜNCEL
10.01.2017
Haberi Yazdır
Esnaf ve sanatkarlar istikrar istiyor

ADATAVIR

   SESOB Başkanı Hasan Alişan, 206 yılını değerlendirdiği açıklamasında, üye memnuniyeti odaklı faaliyetlerin yanında, meslek odası genel sekreterleri ve üyelere yönelik pratik ve teknik eğitimler, iş sağlığı ve güvenliği, hijyen, yeni esnaf ve sanatkarlarımıza kalıcı olmalarına yönelik seminerleri devam ettiğini söyledi.

EKONOMİ ÇARKINI DÖNDÜRDÜK

      Başkan Alişan “2016 yılında esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarının çözümü konusunda bakanlarımız, milletvekillerimiz ve yerel yöneticilerimizle her zaman işbirliği içerisinde olup, sorun çözüm odaklı faaliyetlerimizi her geçen gün güçlenerek arttırdık. 15 Temmuz Darbe Girişimi ve beraberinde artan terör olayları ülkemiz ekonomisini sarssa da,  esnaf ve sanatkarlar olarak biz devletimizin ve milletimizin yanında dimdik ayakta durmayı bildik. Sabaha kadar nöbet tutup, sabah gidip dükkanlarımızı açtık. Bu ülkenin büyümesini, ilerlemesini istemeyen içerde ve dışarıdaki hain ve düşmanlarımıza karşı, inadına ekonominin çarkını döndürmeye devam ettik” dedi.

ESNAFIN 2017’DEN BEKLENTİLERİ

    Birlik Başkanı Hasan Alişan 2017yılına yönelik beklentilere ilişkin yaptığı açıklamasında “Temsil ettiğim esnaf ve sanatkar kesimimiz için büyük umutlar beslediğimiz 2017 yılında; SGDP kesintisinin tamamen kaldırılması, Basit Usuldeki esnaf ve sanatkarlarımızın vergi dışında kalması, ülkemizde kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin desteklenmesi, yeni işyeri açan girişimcilerin 3 yıl boyunca vergiden muaf tutulması ve faizsiz kredi yönünden desteklenmesi, çıraklık eğitiminin altyapısının güçlendirilmesi, Meslek ve Teknik Lise öğrencilerinin staj yapmalarını özendirici tedbirlerin alınması ve meslek mensubu olmalarının sağlanması işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının kolaylaştırılması, esnaf ve sanatkar kesimimizin vergi beyannameleri ve SGK bildirgelerinin birleştirilmesi ve ekonomik istikrarın artarak devam etmesini umut ediyoruz. Bu beklentilerimizin gerçekleşmesi için Birliğimiz ve Birliğimize bağlı Meslek Odası Başkanlarımızla birlikte müşterek karar vericilerimiz ile çözüm odaklı işbirliği içinde olacağımızın bilinmesini istiyoruz” diyerek 2017 yılının Ülkemiz, Milletimiz ve temsil ettiğim esnaf ve sanatkar kesimize hayırlı ve bereketli bir yıl olmasını temenni etti.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın