http://gmh.com.tr/2019/10/30/grup-merkez-hasar-sakarya-bolge-mudurlugu/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
06:12
Öğle
12:48
İkindi
15:23
Akşam
17:47
Yatsı
19:09
http://sakaryaradyomega.com/

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB resmen kuruldu

Sakarya'ya ve Ferizli'ye sosyo-ekonomik olarak büyük güç katacak Ferizli Otomotiv İhtisas Sanayi Bölgesi resmen kuruldu. OSB'nin 15 bin kişiye istihdam sağlayacağı öngörülüyor.

Haberler/GÜNCEL
22.10.2019
Haberi Yazdır
Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB resmen kuruldu

Sakarya Valiliği, Ferizli'de Doğancı, Abdürrezzak, Tokat ve Seyifler Mahalleleri sınırları içerisinde yaklaşık 530 hektar büyüklüğünde alana kurulması planlanan Otomotiv ve Metal İhtihas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kuruluş protokolünün, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanarak tüzel kişiliğinin tescil edildiğini duyurdu.

Sakarya ve Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağı öngörülen Ferizli Otomotiv ve Metal İhtihas OSB, tam kapasite ile üretime geçtiğinde yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Protokolü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca onaylanarak tüzel kişiliği tescil edilmiştir. Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi; Sakarya ili Ferizli İlçesi Doğancı, Abdürrezzak, Tokat ve Seyifler mahalleleri sınırları içerisinde yaklaşık 530 hektar büyüklüğündeki alanda kurulacaktır.         

Organize Sanayi Bölgesi tam kapasite ile üretime geçtiğinde yaklaşık 15.000 kişinin istihdam edileceği öngörülmüştür. 

Bölgede; Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi, Metal ve Metal Yan Sanayi, Metal ürünlerden imal edilen eşya, makine, elektrikli ve elektronik  ürünler üretilmesi planlanmaktadır. 

Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin; İlimiz ekonomisine katkıda bulunacağı, yeni istihdam ve bölgenin kalkınmasına katma değer yaratacağı, çarpık sanayileşmeyi önleyerek sağlıklı ve düzenli bir sanayileşmenin olacağı, sosyal yaşam alanları ile tam bir yaşam merkezi oluşarak kentsel dönüşüm projesine de hizmet edecektir." ifadelerine yer verildi.
 

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın