Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
03:49
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:13

Akşener, Kutluata ve Ünver CHP yolunda!

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
27.03.2017
Yazıyı Yazdır

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, önceki gün Sakarya’ya gelerek hayır oyu istedi. Milliyetçi İşadamları Derneği adlı daha önce adı sanı duyulmayan, feyk bir STK tarafından (Muhtemel kağıt üzerinde bir dernek) Sırma Düğün Salonu’na getirilen Akşener’i; çoğu CHP’liler ve Vatan Partili’lerden oluşan 500 kişiye yakın bir kalabalık karşıladı. Akşener’i karşılayanlar arasında eski MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, MHP Milletvekili adayı Orhan Ünver ve  Türk-İş eski Genel Başkanı Salih Kılıç gibi isimlerde vardı.

Akşener’in programına MHP’lilerden daha çok CHP’liler ve Vatan Partililer katılırken CHP’nin hayır giydirilmiş araçları da Akşener’e eşlik etti. MHP'den ihraç edilen isimler CHP'nin yedek lastiği haline geldiler. Kendilerini hâlâ muhalif MHP'li olarak tanıtan ve genel başkan adayı gibi sıfatlar kullanan bu isimler genel de CHP’li belediyeler tarafından finanse edilen  programlara katılıyorlar. CHP’li belediyeler sözde MHP’li muhaliflerin programlarını organize ederken CHP ve Vatan Partisi’ne ait medya organları da bu isimlerin piarlarını yapıyorlar.

Bu isimlerden birisi olan Akşener’de, dün CHP’li dinleyicilere nutuk attı. CHP sloganlarıyla karşılanıp, uğurlandı.  Enteresan bir tablo.  Anlaşılan Akşener, MHP’lilerden daha çok CHP’liler için umut olmuş durumda. Akşener ve CHP’liler  bu durumdan rahatsız değillerse ve hatta birbirlerine teşekkür ediyorlarsa  bize söz düşmez. Muhtemelen olası bir seçimde CHP’den milletvekili adayı gösterilecek olan Akşener’i, CHP’nin genel başkanı olarak görürsek te şaşırmayalım.

Eski Sakarya Milletvekili Prof. Dr Münir Kutluata ve milletvekili adayı Orhan Ünver gibi bütün siyasi kariyerlerini MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye borçlu olan iki ismin ise Akşenerci olması manidar. MHP Lideri Bahçeli, Sakaryalıların ve MHP’lilerin tepkilerine rağmen Kutluata’yı iki dönem birinci sıradan milletvekili yaptı. Bahçeli, Kutluata’yı GİK Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığına ’da taşıdı.  Ünver’i önce il başkanı yapan Bahçeli, daha sonra Ünver’i Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve 7 Haziran Seçimlerinde ise 2. sıradan milletvekili adayı gösterdi. Anlaşılan bu iki isimden Kutluata milletvekili gösterilmediği Ünver ise liste başı yapılmadığı için Akşenerci olmuşlar gibi görüyor. Öküz öldü ortaklık bozuldu metaforu gibi bir durum söz konusu.

Akşener’le birlikte Kutluata ve Ünver’ de yakında CHP’nin yolunu tutarlarsa hiç şaşırmam. Her ne kadar Akşener MHP Genel Başkanı Adayı titrini kullanıyorsa, Kutluata ve Ünver’de MHP’li kimliklerini kullansalar da bu isimlerin MHP ile ilgili bir gelecek iddiaları ve beklentileri yok. Çünkü bu isimler MHP’nin yapılmakta olan ilçe kongrelerinde aday göstermiyorlar. Umutlarını CHP’ye  bağlamış görünüyorlar. 

Twitter: @huseyinozcelik

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın