Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
03:49
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:13

Bahçeli gibi Bülbül’de evet diyor

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
27.01.2017
Yazıyı Yazdır

MHP Sakarya İl Başkan’ı Levent Bülbül önceki gün yaptığı basın toplantısında, Genel Başkanları Devlet Bahçeli ve MHP’nin anayasa değişikliği konusunda Mecliste söylediklerini halka da anlatacaklarını belirterek,  Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin gerçekleşecek referandumda evet diyeceklerini açıkladı.

İl Başkan’ı Bülbül, “MHP olarak ne düşünüyorsak TBMM’de de onu mertçe söyleriz. TBMM’de ki söylemlerimizi ve düşüncelerimizi de vatandaş karşısında da aynı şekilde dile getirmekteyiz. Eğer Türkiye böyle bir mecburiyetin içersine girmişse, ülkemizin bu çift başlılıktan kurtulması ve fiili durumun ortadan kaldırılması Türkiye açısından bir güvenlik meselesi halini aldıysa bu noktada da bir değerlendirme yapılıyorsa bu değerlendirmemizi vatandaşımızla tabii ki paylaşırız” diyerek anayasa değişikliğine MHP olarak neden evet dediklerini de ortaya koydu.

MHP’nin, anayasa değişliğine evet demesiyle AK Parti’nin evet demesi arasında farklar olduğunu ifade eden İl Başkan’ı Bülbül, 15 Temmuz sonrası Türkiye’nin geleceğiyle ilgili ortaya çıkan güvenlik, istikbal meselesi ve güçlü Türkiye ihtiyacı nedeniyle referandumda evet diyeceklerini belirterek, Genel Başkanları Bahçeli’nin söylemlerine halkın kulak vereceğine inandıklarını sözlerine ekledi.

İl Başkan’ı Bülbül, MHP’nin neden evet dediğini, ülkenin güvenlik ve istikbal meselesini millete anlatacaklarını ve kararı da milletin vereceğini söyleyerek referandum sürecinde çalışacaklarını da ifade etti.

İl Başkan’ı Bülbül’ün referandumda evet oyu vereceklerini ve neden evet dediklerini açıklamasına rağmen yerel medyanın büyük bir bölümü ‘Bülbül Evet Sinyali Verdi’, ‘Ülkücüler Koyun Değil’ vb. başlıklar kullanarak açıklamaları verdiler.

Bülbül’ün açıklamaları netken yerel basın enteresan bir şekilde haberi, Bülbül’ün net evet diyemediği şeklinde işlemeyi tercih etti. Bülbül’ün açıklamalarının ana ekseni referandumda evet diyecekleri şeklindeyken açıklamalarda ki küçük ayrıntıları manşetlerine çekmeyi tercih ettiler.

Görünen o ki yerel basınımızın bir kısmı Doğan, Ciner ve Şahenk Medyası’nda görülen MHP’ye operasyon çekme, atıp-tutma, kesip-biçme, karalama ve ülkücülerin kafalarını karıştırma politikasından etkilenmişler. Gazetecilerinde kafası karışmış.

Ulusal ve sosyal medya da MHP için başlatılan algı operasyonunun etkisinde kalarak, neredeyse Bülbül’ün hayır dediğini söyleyecekler. Kulaklarıyla duymalarına ve gözleriyle görmelerine rağmen duyduklarını ve gördüklerini algılayamamışlar.

İl Başkan’ı Bülbül’ün açıklamalarına baktığımızda Genel Başkanları Bahçeli ne demişse Bülbül’ün de onu söylediğini görüyoruz.  Ne bir eksik ne bir fazla. Net ve açıklama ihtiyacı duyulmayacak şekilde Liderleri Bahçeli’yle aynı eksende düşündükleri ve Bahçeli’nin evet söylemlerini halka aktaracaklarını İl Başkan’ı Bülbül ilan etmiş.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın