Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
03:49
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mitingine 100 Bin Kişi Katıldı / Referandum Hedefi % 80 Olmalı!

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
20.03.2017
Yazıyı Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da ki her mitinginde bir öncekinden daha büyük bir kalabalık ve coşkuyla karşılanıyor. Önceki gün Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen miting sonrası gazeteciler (Sezai Matur, Cevdet Güngör, Zeki Aydıntepe) ittifakla mitingin önceki mitinglere göre daha kalabalık ve heyecanlı olduğu kanaatinde birleştiler.  Bu Gazeteciler alanı 50-60 bin Sakaryalının doldurduğunu söylerlerken AK Parti İl Başkan’ı Fevzi Kılıç ise mitinge katılımın 77 bin 500 kişi olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Perşembe Günü Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingini 100 bine yakın Sakaryalı izledi. Miting Erdoğan’ın mitingleri arasında en kalabalık olan mitingdi. Bu görüş gazetecilerin bir kısmı, mitinge katılan halk, partililer ve şehirde ki bütün mitingleri izleyen duayen isimlerin kanaati.

Hafta içi olması, yağmurun miting saatine yakın bir zamana kadar aralıksız devam etmesi ve alınan aşırı güvenlik önlemlerine rağmen ( Miting alanına vatandaşlar 10 dakika aranarak girebildiler) saatler öncesinden Demokrasi Meydanı doldu. Kalabalık Bulvar’dan Orhan Cami ve Yeni Cami meydanlarına kadar uzandı, taştı.

Mitingde özellikle gençlerin ve kadınların coşkusu görülmeye değerken, mitinge AK Parti dışında Milli Birlik ve Düşünce Dernekliler, MHP’liler, BBP’liler, Saadet Partililer ve eski Demokrat Partililer gibi farklı kesimlerden yoğun katılım oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın artık AK Partililer dışında milliyetçi ve muhafazakâr kesiminde lideri haline geldiğini, mitingde bir kez tanıklık ettik.  Farklı kesimlerden toplumun büyük bir kısmı, 15 Temmuz Darbe Girişimi ardından Erdoğan’ı seviyor ve o’nun liderliğine güveniyor.

Mitinge 100 bine yakın Sakaryalı katılırken ve mitingde ki halkın heyecanı, 16 Nisan Referandumu sonuçları açısından da bizlere ipucu verdi. Miting sonrası AK Parti İl Başkan’ı Fevzi Kılıç, Referandum beklentilerini yüzde 75 olarak revize ederken,  kanaatimce sandıktan yüzde 80 evet oyu çıkacak.

İL BAŞKANI KILIÇ’IN EKSİK TEŞEKKÜRÜ

Miting sonrası AK Parti İl Başkan’ı Fevzi Kılıç miting değerlendirmesi ile ilgili yaptığı basın toplantısında miting komisyonuna, gençlik ve kadın kollarına ve Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’ye teşekkür etti.

Mitingin kusursuz olması ve katılımın yoğunluğunda şüphesiz ki miting komisyonu, gençlik ve kadın kollarının önemli katkıları var. Fakat Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan’ı Zeki Toçoğlu’nun haftalardır miting için gece gündüz çalıştığına bütün Sakaryalı şahit. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Sakarya’ya davet eden ve gelmesini sağlayan en önemli isimde Toçoğlu. Mitingin kusursuz olması için aylardır Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Mustafa Varank ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’la defalarca görüştü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sakarya’ya Büyükşehir Belediyesi’nin 384 Milyon TL değerindeki 43 eserinin açılışını yapmaya geldiğini de unutmamak gerekir.

AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Prof. Dr. Mustafa İsen’de haftalardır ilçe ilçe, mahalle mahalle ve köy köy gezerek Sakaryalıları mitinge davet ettiler. Parti teşkilatlarını ve partililerini diri tuttular.

Miting organizasyonun büyük yükünü Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte alt kademe belediye başkanları ile ilçe teşkilatları çekti. On binleri miting alanına gelmesini ve ulaşımını sağladılar.

Ayrıca Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) ve Genel Başkan’ı Erdem  Ercan’da miting için çok çalıştılar. MBD otobüsü haftalardır şehrin her köşesini geziyor. MBD teşkilatları binlerce kişiyle, büyük ve coşkulu yürüyüşlerle mitinge katıldılar.

Kanaatime göre İl Başkan’ı Fevzi Kılıç’ın miting için yaptığı teşekkür eksik kalmıştır. Bu kişiler ve guruplara da teşekkür edilmeliydi. 

Twitter: @huseyinozcelik

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın