Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
03:49
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:13

FETÖCÜ darbecilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Milletvekili Üstün şikayetçi

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
13.03.2017
Yazıyı Yazdır

AK Parti Sakarya Milletvekili ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ayhan Sefer Üstün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli'nin de aralarında bulunduğu Darbeci Yurtta Sulh Konseyi'nden şikayetçi oldu.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak Genelkurmay’daki eylemlerle bağlantılı olarak Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de dahil olduğu 221 şahıs ile ilgili hazırlanan çatı iddianame Ankara 17. Ağır Ceza mahkemesi tarafından kabul edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mağdur-müşteki ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da mağdurlar arasında yer aldığı dava da iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte, AK Parti Sakarya Milletvekili Üstün’de davaya müşteki (şikayetçi) olarak  dahil olmuş oldu.

Üstün’ün, FETÖCÜ Yurtta Sulh Konseyi’nden şikayetçi olup davaya müdahil olması bazı kesimler tarafından, yerel siyasette darbeci kardeşi tüm general Mehmet Dişli’den ötürü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’ye karşı bir hamle olarak değerlendirilse de bu yaklaşım doğru değil.

 Üstün, 15 Temmuz Darbe Girişimi ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Yurtta Sulh Konseyi kadar Meclis'i bombalayan, Boğaz Köprüsü'nde vatandaşlarımıza kurşun sıkan ve diğer tüm darbecilerden şikayetçi oldu. Üstün ayrıca Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Sakarya'daki darbe kalkışmasında da Sakarya Valiliği'ni basmak isteyen ve şehir genelinde darbe kalkışmasına katılan askerlerden de şikayetçi oldu. Üstün, darbecilerin yargılandığı bütün bu davaları yakından takip edecek.

Üstün’ün şahsı adına  FETÖCÜ darbeciler hakkında müdahil olması kendi ve demokrasi adına çok doğru ve takdir edilecek bir tutum. Üstün, darbe gerçeklemesi halinde mağdur olacak ve muhtemelen darbeciler tarafından öldürülecek yada tutuklanacaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ülke genelinde ki bütün darbe davalarına müdahil oldular. Bu iki isme AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’de katılmış oldu.15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında şehit olan 248 vatandaşımızın ve yaralanarak gazi olan 2 bin 558 kişinin hakkının araması,  siyasi yaşamımız açısından da önemli. Şehit ve gazilerimiz demokrasi adına mücadele ettiler. Milletin temsilcileri de şehit ve gazilerimizin haklarını korumaları gerekir. Keşke Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Üstün dışında tüm siyasiler darbecilerden şikayetçi olsalardı.

Twitter: @huseyinozcelik

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın