Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
03:49
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:13

Referandum Startı 15 Temmuz Direnişinin Başladığı Yenikent’ten Verilmeli!

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
27.02.2017
Yazıyı Yazdır

AK Parti Cumartesi günü, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlediği görkemli buluşma ile referandum startını verdi. İlk Miting de 15 Temmuz Darbe Girişiminin merkezi olan Akıncılar (Mürted) Üssü’nün bulunduğu Ankara Kazan’da yapıldı. 

İlk miting için Kazan’ın seçilmesi tesadüf değildi. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Sitemi Referandumu, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası elzem olarak ortaya çıkan bir durum.  Referandum da sandıktan ‘evet’ çıkması halinde 15 Temmuz kalkışmasının devamı niteliğinde ki girişimlerin ve bütün askeri darbelerin önü kesilecek, devletin bütün yönetimi ile denetimi tamamen milletin eline geçmesiyle  her türlü vesayet ve statüko da tarih olacak.

Önceki gün Aydın Doğan’ın amiral gemisi Hürriyet ‘Karargah Rahatsız’ manşeti atarak kaynak göstermeden ordu içinde ki cuntacıların sözcülüğünü üstlendi. Cuntacılar, özetle TSK'da başörtüsünün serbest bırakılması ve Genel Kurmay Başkanı’nın Körfez Ülkeleri ziyaretinden rahatsız olmuşlar. Doğan Medyası üzerinden seçilmiş hükümete ve cumhurbaşkanı ile millete ayar vermeye çalışıyorlar.

Gelen tepkiler üzerine Doğan Medyası kıvırmaya çalışsa da bu millet ‘Karargah Rahatsız’ manşetlerinin ne anlama geldiğini biliyor. Hürriyet, eski Türkiye alışkanlığını manşete taşıyarak, halk oylamasına gittiğimiz süreçte, acaba ordu içinde yeni bir darbe hazırlama algısı oluşturmayı mı amaçlıyor ?  Bu manşet  ve hayır cephesine FETÖCÜ’lerin verdiği destek bizlere 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin tam olarak sonlanmadığını gösteriyor.

15 Temmuz’ da ki kanlı darbe girişimi üzerinden  ancak birkaç ay geçmesine rağmen ve 28 Şubat'ın 20. yılında hala  bu ülkede darbecilere cesaret  veren manşetler atılabiliyor.  Anlaşılan  Gezi ayaklanması ile başlayan, 17-25 Aralık Darbe Girişi ve 15 Temmuz Kalkışmasıyla devam eden  darbe girişimleri  ancak 16 Nisan Referandumunda sandıktan ‘evet’ çıkmasıyla sonuçlanacak gözüküyor.

Bu gerçekler ekseninde AK Parti Sakarya’da da referandum kampanyasını, 15 Temmuz Darbe Girişimi üzerine inşa etmelidir.

AK Parti Genel Merkezi ilk mitingi 15 Temmuz’un merkez üssün Kazan’da  yaptığı gibi Sakarya’da da referandum startı; 15 Temmuz Gecesi darbecilerin işgal ettiği ve kurtarılması için 15 gazi verdiğimiz Sakarya Valiliği’nin bulunduğu Yenikent’ten verilmelidir.  

Valilik kamu binası olduğu için önünde miting yapılamasa bile AK Parti Sakarya Milletvekilleri,  Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye başkanları, il ile ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları ; 15 Temmuz Gecesi  demokrasi ve millet uğruna Sakaryalıların gazi düştüğü Valilik önüne çiçek bırakabilirler. Ardından da Sakarya Valiliğine en yakın bölgede 15 Temmuz Gazilerinde katılımının sağlandığı görkemli bir mitingle,  referandumun Sakarya’da ki startı verilebilir.

7 Ağustos Yenikapı Ruhu kampanyanın iletişim dili olarak kullanılması doğru olurken 15 Temmuz Gazileri, darbe girişimine direnen MHP, BBP,  Saadet Partisi tabanları  ve MBD  derneği üyeleri de kampanya ya dahil edilmelidir.

Yine kampanya da Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin özellikleri, halkın ve ülkemizin elde edeceği kazanımlar kadar 16 Nisan’da sandıktan hayır çıkması durumunda Türkiye’de siyasi bir türbülansın başlama olasılığı ve oluşacak  fırtınalı, sisli, kara bulutlu bir siyasi iklimde 15 Temmuz Darbe Girişimlerin yeni dalgalarının geleceği halka çok iyi anlatılmalıdır.

Twitter: @huseyinozcelik

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın