Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 10° Adapazarı
Sabah
06:11
Öğle
13:17
İkindi
16:17
Akşam
18:48
Yatsı
20:07

Sakarya’da ki AK Partili Belediye Başkanlarında ki Kronikleşen Metal Eskimesi

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
13.06.2017
Yazıyı Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki hafta genel başkan seçilmesi ardından, AK Parti’nin ilk MKYK ve MYK toplantı sonrası partisinde bir metal eskimesi gördüğünü ifade ederek değişim işareti verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, İlk etapta bakanlıklar ve belediyelerden 180 günlük bir çalışma programı istediklerini belirterek çalışma programlarının Haziran ayı sonrası eyleme dönüşeceğini söyledi.

Sakarya’da yerel seçimlerin üzerinden 3.5 yıl geçmesine rağmen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve alt kademe belediyelerden Serdivan ve kısmen de olsa Adapazarı (en azından şehrin ara sokaklarını yeniliyor ve Uzun Çarşı Restorasyon çalışmasının paydaşı) belediyeleri hariç neredeyse çalışan, eser ve proje meydana koyan belediye ve başkanı yok.

Sakarya genelinde ki yerel yönetim çalışma ve projelerinin yüzde 90’nı Büyükşehir Belediyesine ait. Alt kademe belediye başkanları ise Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı park, yol, alt yapı ve tesis çalışmalarını kendileri yapmış gibi lanse ederek, bu çalışmaların havasını atarak ve ahkam keserek 3.5 yılı doldurdular.

Örneğin şehrin merkezinde ki belediyelerden ve nüfusu 84 bine dayanan Erenler Belediye Başkan’ı Cavit Öztürk 3.5 yılda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle yaptığı 200 konut dışında ilçesine ne verebildi? Erenler Belediyesi sitesinde 50 projenin hayata geçirildiği öne sürülse de Erenler’de 3.5 yıl öncesine göre ortalama bir müteahhittin yapabileceği 200 konut ve birkaç park dışında değişen bir şey var mı?

Yine şehir merkezi belediyelerinden nüfusu 40 bini geçen Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun 3.5 yıl içinde fındık kabuğunu doldurmayacak çalışmalar dışında ortaya koyduğu bir çalışma, eser ve proje var mı?

Geçmiş yıllarda projeleri ile Türkiye genelinde ödüller alan Hendek’te 3.5 yılda bir çivi çakıldı mı? Yine çok eleştirilen Yaşar Yazıcı’yı Akyazı halkı mumla aramıyorlar mı?

Karasu, Söğütlü, Pamukova, Kocaali, Kaynarca, vb. belediye başkanları düğün, sünnet, cenaze ve resmi programlara katılmak dışında yaptıkları bir şey var mı? 3.5 yıldır hakara/makara, geyik yapıyorlar…

3.5 yıldır yatan belediye başkanlarının 180 gün kısa bir sürede ne gibi bir çalışma programı ortaya koyacaklarını ve 180 gün sonrası hangi eser ve hizmeti ortaya koyacaklarını merakla bekliyoruz.

Şimdiden Sakarya’da ki belediye başkanlarının üçte ikisinin, 180 günlük çalışma programında sıfır çakacaklarını söyleyebiliriz.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın