Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
03:49
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:13

Suriyeli Emani ve Adalet

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
10.07.2017
Yazıyı Yazdır

Suriyeli Kadın Emani ve Bebeği Halaf’ın Katledilmesine

Suskun Kalan CHP, Sol ve Seküler Kadın Dernekleri !!!

Geçtiğimiz hafta Doğan Medyası ve Sözcü Gazetesi başta olmak üzere bir kısım basın organlarının kışkırtmaları ardından Suriyeli göçmenlerinde karıştığı birkaç olay çarpıtarak adeta sosyal medya da ‘Suriyeler Evine Dönsün’ kampanyası başlatıldı.

Basın ve sosyal medya da yer alan nefret ve ırkçı söylemler sonrası Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde Suriyeli 20 yaşında ve 9 aylık hamile olan Emani Al-Rahmun ile 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun vahşice katledildi. İki tane canavar, Suriyeli kadına tecavüz edip, sonrada başına taşla vurarak ve 10 aylık bebeğini ise boğazını sıkıp boğarak şehit ettiler. Yaşanan tam anlamıyla bir vahşetti.

150 yıl önce Kafkaslardan, 120 yıl önce Batum’dan ve 100 yıl önce de Balkanlardan gelen göçmenlerin nüfusunun çoğunluğunu oluşturduğu ve 17 ayrı dilin konuşulduğu Sakarya’da böyle bir ırkçı ve nefret suçu olan bir cinayetin işlenmesi tüm Sakaryalıların içini acıttı. Utandırdı.

On binlerce Sakaryalı mahcup bir halde Emani Al-Rahmun ile 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun’un cenazelerini Orhan Camiden kaldırarak, Suriyelilere karşı oluşturulmaya çalışılan ırkçı ve nefret söylemleri lanetlediler. İsyan ettiler.

Sakarya’da muhafazakâr, mütedeyyin, İslamcı kesimler dışında da seküler laik, milliyetçi vb. her kesim ve STK cenazeye katıldı. Suriyeli kadının ve bebeğinin acısını paylaştı. Gözyaşı döktü.

Suriyeli Emani ve Bebeği Halaf’ın cenazesine Sakarya’da bir tek CHP ve sol örgütler kurumsal olarak katılmadılar. 24 gün boyunca adalet diye Ankara’dan İstanbul’a yürüyen sözde Gandi Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe Mitinginde FETÖCÜ’ler’den PKK destekçisi HDP Milletvekillerine kadar geniş bir yelpazede kişiler için bile adalet isterken bir tek Emani ve bebeği Halaf için adalet istemedi. Suriyelilere karşı oluşturulmaya çalışılan ırkçı ve nefret söylemlerini lanetlemedi. Koskoca CHP içinde bir tek Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Suriyeli Emani ve bebeği Halaf’ın acısını paylaştı. Açıklama yaparak olayı kınadı.

Doğan Medyası ve Sözcü gazetesi tecavüz ve cinayetin işlenmesinde Suriyeli kadının güzelliğinin de etkili olduğu iması yaparak Emani ve bebeği Halaf’ı vahşice katleden caniler kadar çirkefleştiler.

Provokasyon kokan şortlu kadın saldırıları ile gay ve lezbiyenlere özgürlük yürüyüşleri engellendiği için ortalığı yıkan seküler ve sol kadın derneklerinin vahşice katledilen Suriyeli Emani ve bebeği Halaf için sesleri çıkmadı. Suriyeli olunca vahşeti, tecavüzü ve kadına olan saldırıyı görmediler.

Suriyeli Emani ve bebeği Halaf’ın vahşice katledilmesinde iki canavar kadar, Suriyeli nefretini ve ırkçılığını tırmandıran basın ve kişilerin hiç mi suçu yok?

Savaş ve zulümden kaçan Suriyeleri iktidara geldiklerinde zalim Eset’e teslim edeceklerini açıklayan ve iktidarı eleştirmek için Suriyeli göçmenler üzerinden ırkçılığa soyunan siyasilerin günahı yok mu?

Yine Doğan Medyası, Sözcü gibi gazetelerin ve twitterda ki ırkçıların gazına gelip Suriyelerin lokmalarını sayan; parkta ve plajda gezmeleri gibi insani ihtiyaçlarına dahi tahammül edemeyen insan müsveddeleri masum mu?

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın