Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:21
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:40
Yatsı
22:31
BORSA 95572 % 0,54
DOLAR 4,70 % -0,43
EURO 5,46 % -0,36
ALTIN 192 % 0,17

AK Parti’nin Afyonkarahisar kampından 2. Üniversite çıktı

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
24.10.2016
Yazıyı Yazdır

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün Adatavır’a yaptığı özel açıklamalardan, AK Parti’nin Afyonkarahisar’da 25’ncisi düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısının Sakarya açısından oldukça verimli geçtiğini öğrendik.

15 Temmuz Darbe Girişimi ardından yapılan Afyonkarahisar’da ki istişare toplantısında; darbe sonrası FETÖ mücadelesi, Irak ve Suriye’de ki gelişmeler, emniyet müdürleri ve kaymakamlar kararnameleriyle birlikte taşeron işçiler konuları konuşuldu.

Ulusal ve uluslararası önemli konuların konuşulduğu kampta AK Parti Sakarya Milletvekilleri demiryolu hattının yer altına alınması, 1000 yataklı hastane ve ikinci üniversite konularını içeren dosyaları Başbakan Yıldırım’a sundular.

10 gün önce ki bölge milletvekilleri toplantısında Başbakan Yıldırım’a sunulan yatırım dosyalarını, AK Parti Sakarya Milletvekilleri bir kez daha üzerinden geçerek Başbakan Yıldırım’a teslim ettiler.

Milletvekili Üstün’ün açıklamalarından anlıyoruz ki bu dosyalar üzerinde önemli gelişmeler kaydedildi.

Özellikle Üstün ikinci üniversite konusunda bütün detayların tamamlandığını belirterek üniversitenin merkez kampusu, ilçelerde açılacak fakülte ve meslek yüksek okullarını dahi belirlediklerini ifade ediyor.

Başbakan Yıldırım, AK Parti Sakarya Milletvekillerinin kapsamlı hazırladıkları dosyalara destek verirken önümüzde ki günlerde bu dosyalar hakkında Başbakan Yıldırım ve AK Parti Sakarya Milletvekilleri bir kez daha bir araya gelip çalışacaklar.

AK Parti’nin 7 Haziran ve 1 Kasım Seçimlerinde şehrimize vaat ettiği 1000 yataklı şehir hastanesi, Mithatpaşa – Gar arasında ki demiryolunun yer altına taşınması, SAÜ’ye Spor Bilimleri ile Turizm Fakültesi inşa edilmesi ve bin kişilik öğrenci yurdu açma vaatleri üzerinden bir yıl gibi kısa bir süre geçti.

Bu vaatlerden Turizm Fakültesi için Sapanca’da modern bir bina tahsis edilmesi ile bu vaat gerçek olurken Kredi Yurtlar ilçelerde öğrenci yurtları inşaa ediyor.

Bu vaatlerin arasında olmamasına rağmen ikinci üniversitenin kurulmasında önemli bir yol alındı.

Yine Karasu Limanı, Ballıkaya Barajı ve Aşağı Sakarya Sulama Projesi gibi devasa projeler hızla ilerliyor.

Sakarya’da 10 OSB kurulurken 11. OSB’nin kurulması için çalışmalar yapılıyor.

Yatırımlar konusunda bu gelişmeler yaşanırken bazı gazeteciler ve muhalefet partileri sanki bu vaatler yerine gelmiyor ve hiç konuşulmuyor şeklinde bir hava estiriyorlar.

Bu vaatlerin bir seçim dönemini kapsadığını unutuyorlar.

Büyük yatırım içeren bu vaatler için bürokrasi, hazırlık ve proje aşamaları olması gerektiği gerçeğini yok farz ederek yatırımların dünden bugüne olmasını istiyorlar.

Yalan haberlerle farklı bir algı oluşturmak istiyorlar.

İşi milletvekilleri ile şehrin bürokratlarının arasını açmak gayretine götürenler bile oldu. Şehre bir taş koymayanlar taş üstüne taş koyanları yıpratmaya çalışırlarken AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Mustafa İsen ve Şaban Dişli önemli bir performans göstererek 10 gün içinde Sakarya için hayati öneme sahip yatırım dosyalarını iki kez başbakana sundular.

Şehre ikinci üniversiteyi kazandırma konusunda önemli yol aldılar.

Sakarya’nın sorunlarını ve yatırımlarını Başbakan Yıldırım’ın, hükümetin ve AK Parti’nin genel politikalarının gündemine aldırdılar.

Ne diyelim ayinesi iştir kişinin…

Twitter: @huseyinozcelik

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın