http://www.adatavir.com/konut-almanin-tam-zamani-bu-firsat-kacmaz.html
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
04:20
Öğle
13:02
İkindi
16:49
Akşam
19:56
Yatsı
21:26
BORSA 107015 % -0,36
DOLAR 4,07 % 0,17
EURO 4,93 % 0,15
ALTIN 172 % 0,02

Başkan Toçoğlu’nun ‘Yeni Türkiye Ve Sakarya’dan Dönüş Yok’ Diyen Projeleri

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
08.01.2017
Yazıyı Yazdır

   Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan’ı Zeki Toçoğlu, 2016 yılını yatırımlarla bitirirken 2017 yılına da büyük hacimli yatırımlarla başladı.

   Sakarya Büyükşehir Belediyesi artık 100 milyon TL’yi geçen maliyetli barajlar yapabiliyor. Alt yapıda milyon TL’lerle başlayan  yatırımlar artık 10 milyon, yüz milyondan sonra milyar TL’lere vardı. (SASKİ 2023 yılına kadar 1.6 milyon yatılım yapacak).  Şehrin 16 caddesi ve bulvarında başlayan yenileme çalışmaları üç ay gibi kısa sürede tamamlanabiliyor.

   Başkan Toçoğlu’nun büyükşehir belediye başkanlığı döneminde daha önce ki dönemlerde bir tanesi dahi devrim sayılabilecek, büyük hacimli ve bütçeli projelerin hayata geçmesine alıştık. Kanıtsadık.

2016’yı “hizmet yılı” ilan eden Başkan Toçoğlu, 2016 yılının son gününde yaptığı açıklama da  “2017’ye büyük projeler damga vuracak” demişti.  Ve 2017’nin ilk projeleri olarak Kongre Merkezi ve Karaman Park, büyükşehir meclisinin gündemine geliyor.  Yıllarca ne şekilde kullanılacağına karar verilemeyen ve mimarisi eleştiri alan AFA, kısa sürede yıkılarak yerine uluslar arası kongre merkezi yapılıyor. Yeni yılın ilk meclis toplantısında bu projede 30 milyonluk kredi kullanımı için onay alınacak.

   İkinci proje ise Yenikent’in yıldızını parlatacak olan çalışmalardan birisi olacak olan Karaman Park projesi.  Yine Taraklı, Geyve, Karapürçek, Akyazı, Sapanca, Hendek, Karasu ve şehrin muhtelif bölgeler için 45,5 milyonluk alt yapı çalışmaları geliyor.

   Başkan Toçoğlu’nun yaşamımızı kolaylaştıran, yaşam seviyemizi yükselten, Sakarya’yı Türkiye’nin simge, tanınan ve bilinen şehirleri arasında yer almasını sağlayan çalışmaları Yeni Sakarya’nın yüzü oldu.

   Başkan Toçoğlu’nun, son günlerde dış güçlerin arkasında olduğu artan terör saldırıları ve patlatılan bombalara rağmen yatırımlara hız vererek yeni projeleri gündeme getirmesi öte yandan artık Yeni Türkiye ve Sakarya’dan dönüş olmadığını da ortaya koyuyor.

   Uluslararası Kongre Merkezi, Karaman Park ve büyük hacimli alt yapı yatırımları Türkiye’ye terör üzerinden savaş açan dış güçlere, terör örgütlerine ve teröristlere Sakarya ve Sakaryalı adına verilen en güzel cevaptır.

   Başkan Toçoğlu birbiri ardına büyük hacimli çalışmaları hayata geçirerek ve yeni projeleri gündemine alarak terör örgütlerinin topuna, alayına Sakarya adına meydan okuyor. Cehennemler kudursa Yeni Sakarya ve Türkiye’den geri dönüş olmadığını ilan ediyor.

   Büyük hacimli bu projelerle terör örgütü ve destekçilerine Sakarya’dan, Yeni Türkiye’den dönüş olmadığı hususunda güçlü bir ses verirken aynı zamanda da bu projeler milletimizi diri tutan ve geleceğimize güvenmenle bakmamızı sağlayan işler.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın