Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:21
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:40
Yatsı
22:31
BORSA 95572 % 0,54
DOLAR 4,70 % -0,43
EURO 5,46 % -0,36
ALTIN 192 % 0,17

İl Başkan’ı Kılıç tweet atmayı unutursa!

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
08.12.2016
Yazıyı Yazdır

AK Parti Sakarya İl Başkan’ı Fevzi Kılıç, sosyal medyayı etkili kullanan bir siyasetçi. Özellikle AK Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, kardeşi Mehmet Dişli’nin darbeci olarak tutuklanması ardından zor günler yaşadığında, kamuoyu ve partisi tarafından eleştirildiğinde İl Başkan’ı Kılıç attığı tweetlerle Dişli’ye sahip çıkmış ve O’na destek olmuştu. Kılıç, bu davranışı ile çok doğru hareket etti. Topa girerek genel başkan yardımcısının ve partisinin yıpratılmasına karşı dik durmuştu.

Bir gazetecinin, AK Parti Sakarya Milletvekillerinin Başbakan Yıldırım’a bölge milletvekilleri toplantısında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u şikayet ettiler yönündeki haberi üzerine AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz onlarca tweet atarak iddianın iftira ve nifak çıkarmak amaçlı olduğunu sosyal medya üzerinden duyurmuştu. AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Recep Uncuoğlu Yavuz’un tweetlerini retweet yaparak destek vermiş, Milletvekili Mustafa İsen ise İl Danışma’ da yaptığı konuşmayla Yavuz’un yanında olmuştu. Yine ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları da sosyal medya üzerinden Yavuz’a destek vermişlerdi.

Önceki gün AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün, eski APEK Başkan’ı Ayhan Alişan tarafından haksız eleştiri ve iftiraya uğraması üzerine AK Parti Sakarya Milletvekilleri Üstün’e sosyal medya üzerinden destek verdiler. Üstün’ün attığı tweetleri retweet yaptılar. Üstün’ün açıklamalarına yer veren basın kuruluşlarının haberlerini sayfalarında paylaştılar. İlçe başkanları, gençlik ve kadın kolları da AK Parti Sakarya Milletvekilleri gibi Üstün’e sosyal medyadan destek verdiler.

Yavuz ve Üstün’e AK Parti Sakarya Milletvekilleri, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kollarının sosyal medya üzerinden destek vermesi AK Partililerin birlik ve beraberliğini göstermesi açısından güzel örneklerdi.

İl Başkan’ı Kılıç sosyal medya üzerinden Dişli’ye verdiği desteği Yavuz ve Üstün’den esirgedi!

Partinin kurumsal kimliğini temsil eden Kılıç’ın milletvekilleri arasında bir ayrım yapması söz konusu olamaz.

AK Parti Milletvekilleri birbirine destek verirken ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları tam kadro milletvekillerine sahip çıkarken İl Başkanı Kılıç’ın sosyal medyada sessiz kalması parti kurumsal kimliği açısından doğru olmadı.

İl Başkan’ı Kılıç ya bir dalgınlık sonucu bu iki konuda tweet atmayı unuttu ya da Kılıç’ın basın ve sosyal medya işlerini yürüten danışmanı veyahut yönetim kurulunda bu işlerle ilgilenen yönetim kurulu üyeleri büyük bir gaflet içindeler. Muhtemelen ikinci durum söz konusudur. Yoksa Fevzi Kılıç gibi dava adamı yönü öne çıkan bir il başkanı, sadece Milletvekili Dişli’nin il başkanı olacak hali yok. Kılıç sosyal medyasını kullanan danışmanlarını veya parti yönetiminde bu konulardan sorumlu olan yöneticileri uyarmalı. Bu konuda hassas olmalarını sağlamalı. Kamuoyunda ki yanlış anlamalarının önüne geçmeli.

Twitter: @huseyinozcelik

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın