http://www.adatavir.com/konut-almanin-tam-zamani-bu-firsat-kacmaz.html
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
04:21
Öğle
13:02
İkindi
16:49
Akşam
19:55
Yatsı
21:25
BORSA 106930 % -0,44
DOLAR 4,08 % -0,11
EURO 4,94 % -0,37
ALTIN 173 % -0,36

Uyanın beyler ve bayanlar 2020 Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonası Sakarya’da

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
08.11.2016
Yazıyı Yazdır

2020 UCI Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası, Sakarya Büyükşehir Belediyesi himayesinde Sakarya’da yapılacak. Bu açıklama yapılalı tamtamına bir ay oldu. Sakarya, 150 ülke ve şehrin aday olduğu 2020 UCI Dağ Bisikleti Maratonu’nu aldı. UCI Dağ Bisikleti Maratonu 2020’de Sakarya ile birlikte Berlin (Almanya), Houston (ABD) ve Oostende’da (Belçika) yapılacak.

Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından birisi. Dünyanın önemli marka şehirleri bu turnaya ev sahipliği yapmak için yarışıyorlar. Dünya kupası yarışları 2017 yılında VoldiSole (İtalya); 2018’de Manioya (İtalya), Aigle (İsviçre), Avronta (İtalya) ve Liege (Belçika); 2019’da Yorkshire (İngiltere), Mont-Saite Anne (Kanada), Housten Zolade (Belçika) ve Emmen (Hollanda) gibi dünyanın önemli kentlerinde yapılacak. 2020 ev sahipliği ise Sakarya: Berlin (Almanya), Houston (ABD) ve Oostende (Belçika) ile paylaşıyor.

Dünyanın en önemli spor organizasyonunu Sakarya çok büyük bir mücadele sonrası kazandı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan’ı Zeki Toçoğlu, Sakarya’yı bir bisiklet şehrine çevirme sözü vererek turnuvayı ilimize kazandırdı. Sakarya’nın sloganı “Gelecek İçin Pedal Çevir”.

4 yıldan kısa bir sürede Sakarya’da, modern ve dünya şampiyonası düzenlenecek bir bisiklet parkuru yapılacak ve Sakarya bisiklet şehri olacak. Başkan Toçoğlu bu iddia ile 150 ülke ve şehri geride bırakarak turnuvayı Sakarya’ya kazandırdı. Yani Başkan Toçoğlu büyük bir iddia ortaya koydu.

Dünyanın en prestijli sporlarından birisi de bisiklet yarışması. Gelişmiş ülkelerde belki de futboldan daha çok takip ediliyor. Dağ Bisikleti Maratonu da aynı Formula yarışlarında olduğu gibi on binlerce insan takip ediyor. Yani 2020’de Sakarya’ya gelişmiş ülke pasaportu taşıyan on binlerce bisiklet sever gelecek. Yine yüzlerce spor yazarı yarışları takip edecek. Yani Sakarya’da oteller, cafeler ve restoranlar dolup taşacak. Esnaf birkaç günde yüz milyon dolarlar kazanacak. Üstüne de turizm atağı başlatan Sakarya’nın; Sapanca’sı, Karasu’su, Akyazı ve Hendek Yayları dünya televizyonlarında günlerce ve saatlerce en güzel görüntüleri ile yayınlanacak.

Sakarya’nın: Berlin (Almanya), Houston (ABD) ve Oostende (Belçika) ile birlikte dünyanın en önemli spor müsabakasını 150 ülke ve şehir arasında yarışarak almasına rağmen Sakarya’da turnuva ile ilgili hiçbir heyecan yok. Şehrin basını, STK’sı, Sanayi ve Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarları Odası, üniversitesi ve de dünya kupası nedeniyle yüz milyonlarca doları kazanacak olan otel, cafe ve resturant sahipleri susuyor. Bu kadar büyük bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağımızın ve dünya kupasının Sakarya’ya kazandıracakları hakkında tek bir Sakaryalı fikir sahibi değil sanki. Uyanın beyler ve bayanlar Sakarya, 2020 Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası ev sahibi oldu.

Twitter: @huseyinozcelik

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın