Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:21
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:40
Yatsı
22:31
BORSA 95572 % 0,54
DOLAR 4,70 % -0,43
EURO 5,46 % -0,36
ALTIN 192 % 0,17

İspiroğlu, Kızılay Kan Merkezini Ziyaret Etti

Karasu Devlet Hastanesine kurulan Kızılay kan merkezini de ziyaret eden İspiroğlu, kan vermeye gelen vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Haberler/YAŞAM
12.01.2017
Haberi Yazdır
İspiroğlu, Kızılay Kan Merkezini Ziyaret Etti

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Devlet Hastanesini gezerek vatandaşlar ve hastane personelleriyle bir araya geldi. Karasu Devlet Hastanesine kurulan Kızılay kan merkezini de ziyaret eden İspiroğlu, kan vermeye gelen vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

“KAN BAĞIŞININ ÖNEMİ”

Kan alma servisi personellerinden bilgi alan İspiroğlu, vatandaşlara kan vermenin önemini belirten bir açıklama yaptı. İspiroğlu; “Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Yapılan araştırmalar, yaklaşık 80 milyon insanın yaşadığı Ülkemizde yıllık kan bağış oranının, nüfusun %2′si kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki uzmanlardan aldığımız bilgi doğrultusunda kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu etkilediği yönde. Bu bilgiler doğrultusunda yılda en az 2 veya 3 defa kan vermemiz gerektiğini asla unutmamalıyız” dedi.

Kan bağışının, insan vücudu ve toplumsal açıdan büyük önemi olduğunu sözlerine ekleyen Başkan İspiroğlu; “Kan bağışı hem toplumsal hem de kişisel açıdan çok önemlidir. Vücuttaki kanımız hiçbir zaman değişmez, sürekli aynı kanı kullanırız. Doktorlarımızın da sıkça söz ettiği gibi, eğer kan verirsek vücut yeni kan üretmeye başlar ve bu eylem vücut için yararlıdır. Ayrıca kanımızın verildiği kişileri de düşünmemiz gerekir. Her yıl yüzlerce insan kan bulunamadığı için çeşitli nedenlerden dolayı hayatını kaybediyor. Şunu asla unutmamalıyız ki; Kan vermek hem bizim sağlığımız hem kan bekleyen kişilerin hayatları bakımından çok önemlidir” dedi.  

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın