Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 28° Adapazarı
Sabah
03:32
Öğle
13:08
İkindi
17:07
Akşam
20:39
Yatsı
22:26

Kılıç 805 milyon liralık borcu ciddiye almadı!

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç'a düzenlediği basın toplantısında Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin iller bankasına olan borcu soruldu. Kılıç, ‘Bir belediyenin borçlanması demek mal varlığının var olması veya çok içten bir belediyenin olmasını gösterir. Ben öyle çok ciddi bir borcun olduğu kanaatinde değilim” ifadelerini kullandı.

Haberler/GÜNCEL
28.02.2018
Haberi Yazdır
Kılıç  805 milyon liralık borcu ciddiye almadı!

Büyükşehir Belediyesinin borcunu tam olarak bilmediğini savunan Kılıç, “Şunu da söyleyeyim ki bugün belediyelerimizin normal şartlarda borçlanabilmesi içinde bunun bir karşılığını göstermesi gerekiyor. Hiçbir belediyenin hiç kimsenin yani bireysel olarak kendiniz bankaya müracaat etseniz karşılığında bir şey ya da kefil göstermediyseniz, bir maaşınız yoksa bir ekstra durumunuz yoksa zaten size kredi vermezler. Bir belediyenin borçlanması demek mal varlığının var olması veya çok içten bir belediyenin olmasını gösterir. Yani ben öyle çok ciddi bir borcun olduğu kanaatinde değilim” ifadelerine yer verdi.

MÜRACATLAR SONA ERDİ

Yenin oluşturulacak yönetim ile ilgili mülakatın sona erdiğine değinen Kılıç,  "Koordinatörlerimizle birlikte görev almak isteyen arkadaşlarımızla tanıştılar.Hepsiyle beraber bir görüşme oldu. Dolayısıyla onlarda bilgileri toparladılar. Ankara'ya götürdüler. Genel Merkezimizde bir güvenlik soruşturması gerçekleşecek. Güvenlik soruşturmasından sonra bizde havuz liste sonrasında bilgiler verilecek. O listenin içerisinden biz yönetim kurulumuzu taslak olarak hazırlayacağız. Muhtemelen önümüzdeki Pazartesi günü Ankara'da Genel Başkan Yardımcımız  Mustafa Ataç Başkanlığında Bölge Koordinatörümüz Murat Yıldırım ve İl Koordinatörümüz Düzce Milletvekili  Ayşe Kesir hanımefendiyle beraber bir  taslak listeyi hazırlayıp son halini göreceğiz" dedi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın