Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
05:45
Öğle
12:49
İkindi
15:46
Akşam
18:16
Yatsı
19:35
BORSA 96455 % -1,03
DOLAR 5,64 % -0,25
EURO 6,50 % 0,08
ALTIN 222 % 0,01

MHP Ziyaretinden Kareler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl ve İlçe Teşkilatlarıyla yaptığı Ankara gezisini tamamladı.

Haberler/SİYASET
24.07.2017
Haberi Yazdır
MHP Ziyaretinden Kareler

Ahmet Faruk İnan/ADATAVIR

3 otobüs ve sayısız özel araçla yapılan ziyarette, delegelerle birlikte partiye gönül vermiş yaklaşık 500 kişi Ankaradaydı. Uzun yol şartları ve yoğun trafiğe rağmen aksamadan tamamlanan ziyaret programı kapsamında öncelikle parti genel merkezinde ağırlanan MHPliler, burada kendilerine ikram edilen öğle yemeklerini yedikten sonra bina içerisindeki Güven Sazak Konferans Salonunda liderleri Devlet Bahçeli’yi dinlemek üzere toplandı. Bahçeli’nin, partinin geçmişini ve gelecek hedeflerini anlattığı, yaklaşık 45 dakika süren konuşmasının ardından kendisini ziyarete gelen hemen hiç kimseyi kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirmesi ise göze çarpan güzel motiflerden biri oldu.

MHP İl Başkanı’nın kendisine hediye ettiği antika vazoyu büyük bir incelik ve teşekkür konuşmasıyla kabul eden Bahçeli, daha sonra partilileri yolcu ederek, aynı gün içinde Rize’den gelen partili misafirlerini ağırlamak için hazırlığa koyuldu.

Parti binasının çıkışında bu kez Sakarya İl ve İlçe Teşkilatları aynı karede hatıra pozu çektirerek birlik mesajı verdi. Bu çekim esnasında bazı aksaklıklar zaman zaman trafiğin küçük çapta sıkışmasına neden olsa da bölge halkı tarafından olumsuz bir tepki almadı. Bilhassa korna ve flaşörlerle destek veren şoförler bile oldu.

Çekimler tamamlandıktan sonra ise sıradaki durak Alparslan Türkeş’in kabristanı olmuştu. MHP Sakarya İl Teşkilatı, yine kendilerine yakışanı yaparak saygı ve huşu içerisinde bu kez kabristandaydı. Ziyaret esnasında hiçbir olumsuzluk yaşanmaması ise organizasyonun ne kadar planlı ve düzgün yapıldığının göstergesiydi. Adapazarı İl Başkanı İsmail Küçük tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti, o esnada tesadüfen orada bulunan vatandaşlar tarafından da ilgiyle dinlendi. Kimi zaman da gözyaşlarıyla Başbuğ’a duyulan özlem, sözsüz olarak dile getirildi.

Ve artık dönüş vaktiydi. Alnının ortasındaki ciddi devlet asabiyetiyle onları karşılayan Ankara’dan yine birlik içerisinde çıkış yaptılar. İçleri hem buruk, hem de neşe doluydu. Hem Başbuğlarının bıraktığı emanete yıllar geçmesine rağmen ne denli sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdiler, hem de özlemlerini bir kez daha yad ettiler…

Biz de Adatavır ailesi olarak, program boyunca sayısız ikram ve lütuflarından dolayı başta MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkez Çalışanları ve MHP İl ve İlçe Teşkilatlarına teşekkür ediyor, bu gibi güzel organizasyonların devamını diliyoruz.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın