http://www.adatavir.com/konut-almanin-tam-zamani-bu-firsat-kacmaz.html
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
04:20
Öğle
13:02
İkindi
16:49
Akşam
19:56
Yatsı
21:26
BORSA 107015 % -0,36
DOLAR 4,07 % 0,17
EURO 4,93 % 0,15
ALTIN 172 % 0,02

MHPden su zammı eleştirisi

ADATAVIR Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül Nerede ise elektrik faturalarıyla eş değer hale gelen su faturalarının vatandaşın canını yakarken suya

Haberler/SİYASET
23.11.2016
Haberi Yazdır
MHPden su zammı eleştirisi

ADATAVIR

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül Nerede ise elektrik faturalarıyla eş değer hale gelen su faturalarının vatandaşın canını yakarken suya yapılan yüzde 6-16.7’lik zammın kabul edilebilir olmadığını söyledi.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül parti binasında yaptığı haftalık olağan basın toplantısında su kullanım bedeline ilişkin getirilen yüzde 6-16.7 oranında ki zammı eleştirdi. Yönetim kurulu ile çok sayıda parti mensubunun da hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan İl Başkanı Bülbül “Su bedelleri faturalar vatandaşın canını mevcut halde yakarken bunun üzerine yüzde 6-16.7’lik bir zammın öngörülmüş olmasını neyle açıklayacağız. Yatırımlar tamamen vatandaşın üzerinden sırtından sağlanacak su gelirleriyle mi yapılacak. Büyükşehir Beleye Başkanı Zeki Toçoğlu referans verirken ‘Yıllardır Sakarya’yı yönetiyoruz. Ne yanlışımız ne sıkıntımız var. Her şey dost doğru gidiyor’ diyor. Siz iktidara gelirken eski Belediye Başkanı Aziz Duran belediye seçimlerinde ‘Allah’ın suyundan para alınır mı’ şeklinde her gittiği yerde bu şekilde propagandayla vatandaşa seslendi. Bu gün geldiğimiz noktada suya bu kadar yapılmasını neyle izah edebiliriz. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’nin bu yanlıştan dönmesi gerekmektedir. Büyükşehir Belediye Meclisinde MHP Grubu olarak bu yapılan değişiklik teklifine Ret oyu verdik. Vatandaşımızın bu meseleyle alakalı tepkisini koyması gerektiği kanaatindeyim. Bu su parası kabul edilemez. Mevcut hali el yalarken yüzde 16.7 oranında ki bu zammı kabul etmek mümkün değildir” dedi.

MHP’DEN RET

Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısın da Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (SASKİ) 2017 bütçesi görüşmelerinde MHP’nin 11 meclis üyesinin ret oylarına karşı oy çokluğu ile suya zam kararı alınmıştı. Buna göre 2017 yılından geçerli olacak şekilde ilçeler artasında değişen tarifelere göre yüzde 6-16.7 oranında zam yapıldı. Suyun metreküp fiyatı KDV hariç Adapazarı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Kaynarca, Serdivan, ve Söğütlü’de 2.70’den 3.15 TL’ye, Akyazı, Hendek, Sapanca, Karapürçek ve Kocaali’de 2.27’den 2.44 TL’ye, Geyve, Pamukova ve Taraklı’ da ise 1.19’dan 1.51 TL’ye, Karasu’da ise 1.19’dan 1.98 TL’ye çıkarılmıştı.


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın