Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:01
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
BORSA 103200 % 2,04
DOLAR 4,71 % -0,01
EURO 5,48 % -0,46
ALTIN 197 % -0,16

Polat o polemiğe noktayı koydu!

Zeki Toçoğlunun 2019da adayım açıklamasının ardından ortaya atılan yorumlara bir yenisi daha eklendi

Haberler/KULİS
18.03.2016
Haberi Yazdır
Polat o polemiğe noktayı koydu!

Zeki Toçoğlu’nun “2019’da adayım” açıklamasının ardından ortaya atılan yorumlara bir yenisi daha eklendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısının ardından gazetecilerle bir araya gelerek gündemle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalar arasında yer alan “2019’da adayım” sözünün ardından birçok yorum yapıldı.

Bazı gazeteciler bu açıklamanın zamanlamasını manidar bularak eleştirir ve arkasında başka bir iş olduğunu iddia ederken, bazı köşe yazılarında ise AK Parti içinde herkesin gözünü Büyükşehir’e diktiği için Toçoğlu’nun durup dururken bu açıklamaları yaptığı yazıldı.

Yaşananların ardından SakaryaHalk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Safa Polat kendi Twitter hesabından paylaştığı tweetlerde o açıklamanın yapıldığı gün orada olduğunu ve sürecin dışarıda ki insanlar tarafından farklı algılandığını söyledi.

İşte Polat’ın yazdıkları: “Herkes yazıp çiziyor da, Zeki Toçoğlu "2019'da adayım" açıklamasını gazetecilerden gelen soru üzerine yaptı. Aday değilim mi deseydi? Bende o odadaydım. Zeki Başkanın hadi adayım diye açıklama yapayım gündem olsun diye bir derdi yoktu. Soru geldi ve cevapladı. Bu kadar. Bundan bir anlam çıkarmak, mesaj algılamak, kendini değerli sanıp biz yazdık açıklama yaptı demek çok yersiz. O gün gazetecilerden onlarca soru geldi. Serbest bir soru cevap esnasında ortaya çıkan açıklamayı müstakil açıklama gibi yansıtmak yanlış. Buradan ekmek bekleyenlerin kim olduğunu, konuyu gündemde tutan isimlerden hemencecik anlayabiliyoruz. Perde arkasını görmek zor değil.”

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın