Tadilat okullar açılınca başladı! Herkes perişan oldu Güncel Haberler

Tadilat okullar açılınca başladı! Herkes perişan oldu

Adapazarı Orhangazi İlkokulu eğitim ve öğretim yılının başlamasına bir hafta kala tadilata alınınca, burada eğitim gören 428 öğrenci başka okullara yönlendirildi. Hem veliler hem öğrenciler perişan oldu.

Adapazarı Mithatpaşa mahallesinde bulunan 428 öğrenci, 22 öğretmen ve 23 derslikli ilk okulun tatil dönemine kapısına kilit vuruldu. Tadilata alınması planlanan binada, okulların açılmasına bir hafta çalışmalar başladı ve öğrencilerin başka okullara yönlendirildi.  Çevrede yaşayan ve ilk okul çağındaki çocuklarıyla başka okullara gitmek zorunda kalan veliler ise duruma isyan ederken, ‘ Neden çalışmalar geç başladı’ diye sordu. Veliler şimdi o çalışmaların bitmesini dört gözle bekliyor 

Çalışmaların 4 ay içinde tamamlanması öngörülüyor.  Konuyla ilgili konuşan Mithatpaşa Mahalle Muhtarı  Hüseyin Erişir, ‘’ Okulun bakım ve onarım ihalesi geç bittiği için çalışmalar geç başladı. Okullar açılmadan 1 hafta önce başlayan çalışmanın 3 ay içinde biteceğini söylediler. Eğer müteahhit sözünde durursa okul 2. dönem eğitim ve öğretime açılacak. Okul içinde yapılan çalışmada kolonlara dokunulmuyor, okulun temeline zarar verecek bir çalışma yok sadece tuğlalar değiştirilip duvarlar yeniden boyanacak ‘’ diye ifade etti.