Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 28° Adapazarı
Sabah
05:12
Öğle
12:58
İkindi
16:23
Akşam
19:06
Yatsı
20:25
BORSA 96121 % -0,50
DOLAR 6,19 % -0,86
EURO 7,31 % 0,31
ALTIN 240 % 0,26

Taraklı’da jandarmadan servis şoförlerine seminer

Haberler/GÜNCEL
12.10.2017
Haberi Yazdır
Taraklı’da jandarmadan servis şoförlerine seminer

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından taşımalı eğitim kapsamında farklı okullara taşınan öğrencilerin güvenlikleri ile alınan tedbirlerin görüşülmesi adına Geyve Trafik Kim Komutanlığı ekiplerince, Taraklı Kaymakamlığı Şehit Muhammet Fatih Safitürk konferans salonunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Levent Pırtıcı İlçe Emniyet Amiri Komiser Cem Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Kokmaz, Şube Müdürleri Yavuz Şengül, Remzi Şengül, Okul Müdürleri ve servis şoförleri katıldı

Seminerde Konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz " Öğrenci velileri gün içerisinde ne kadar çocuklarını bize emanet ediyorlarsa, bir o kadar da sizlerde bizim kadar taşıdığınız çocuklardan sorumlusunuz. Gün içerisinde trafik çok yoğun oluyor. Bu yoğunluk içerisinde hepimize düşen görev, çok dikkatli, hassas, sabırlı, nezaket içerisinde olmamız gerekiyor. Bu hizmeti yürütürken muhatap olduğumuz camia çocuklar olduğunu unutmayalım. Bu davranışlar onlara karsı, onlara değer verip nezaket içerisinde, onlarla iletişim çerisinde olursak karşılığında da aynı şekilde de nezaket içerisinde de bir davranış dönecektir" dedi.

Öğrenci taşınmasının normal bir taşıma işi olmadığını belirten Geyve Trafik Komutanlığında görevli Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Bülent Özmen ise, "Şoförlerin ve okul müdürlerinin daha dikkatli olması gerektiğini kaydetti. Taşıma ile eğitimin bir arada sorunsuz yürütülmesi gerekmektedir. Özellikle öğrencilerin daha güvenli bir şekilde evlerinden okullarına ve okuldan evlerine dönmelerini sizler sağlayacaksınız. Taşıma sırasında öğrenci güvenliği için maksimum düzeyde duyarlı olunmasını gerekmektedir. Bu noktada da servis şoförlerine büyük görev düşüyor. Okul servis araçları ile ilgili gerekli tüm tedbirlerin alınması ve bu tedbirlerin düzenli olarak yapılması gerekmekte. Servis araçlarının standartlara uygun, bakımlı, düzenli ve temiz olması gerekmektedir. Jandarma, emniyet ve ilçe milli eğitim müdürlükleri daha önce olduğu gibi denetimlere sık bir şekilde devam edecektir. Kurallara uymayanlar hakkında ise yasal işlem yapılacaktır" dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın