Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 13° Adapazarı
Sabah
06:12
Öğle
12:49
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:09
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

'Anne olmaya hazır mısınız' semineri verildi

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Orhangazi Kültür Merkezi’nde“Anne Oluyorsunuz Hazır Mısınız” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Haberler/YAŞAM
07.11.2018
Haberi Yazdır
'Anne olmaya hazır mısınız' semineri verildi

Adapazarı Belediyesi tarafından anne ve anne adaylarına yönelik düzenlenen seminere konuşmacı olarak Eğitmen Aliye Çakır katıldı. Çakır, Anneliğe hazırlık dönemini anlatarak iyi bir anne olmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Çakır, “Seminerde bebek sahibi olmadan önce her konuyu planlamış olmalıdır. Bunların başında anne ve baba çalışıyor ise, bebek bakımı ve duygusal ihtiyaçların nasıl karşılanacağı konusunda bir plan hazırlanmalıdır. Ayrıca anne ve baba kendini ruhsal açıdan hazır hissetmeli ve psikolojik rahatsızlık nedeni ile tedavi görüyor olmamalıdır. Son zamanlarda yaygınlaşan ve sık görülen sorunlardan biri de depresyondur.”dedi.

Çakır “Bebek sahibi olmak büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir. Çocuk sahibi olmaya karar veren eşler, iyi bir sonuç elde etmek için yapılması gereken şeyler vardır. İlk olarak oturulup konuşulmalıdır. Bebek doğduktan sonra kimin bakacağı ve nasıl bakılacağı hakkında karar varılmalıdır. Özellikle çalışan eşler iş saatlerini nasıl dengeleyeceğini ve çocuğun iş yaşamınızı nasıl etkileyeceğini konuşmalısınız” diye konuştu.6 hafta süreyle Orhangazi Kültür Merkezi’nde devam edecek seminerler Cuma günleri saat:11.00 ile 14.00 arası verilecek. Seminere isteyen her anne ve anne adayı ücretsiz katılabilecek. Seminerlerde, doğum, doğum sonrası, emzirme, Yeni Doğan Bakımı ve bebekle ilk günler anlatılacak.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın