Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:05
Akşam
18:40
Yatsı
19:59
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

AK Parti’de 'Ali Kemal Sofu ile kazanamayız' tartışması

Hendek’ten aralarında muhtarların da bulunduğu partililer ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz arasında gergin geçen bir görüşme yaşandığı iddia edildi.

Haberler/KULİS
28.01.2019
Haberi Yazdır
AK Parti’de 'Ali Kemal Sofu ile kazanamayız' tartışması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Hendekli muhtarlar ve partilileri il teşkilatında kabul etti. Alınan bilgilere göre; Yavuz’a, AK Parti’nin adayı Ali Kemal Sofu’nun Hendek’te seçmen nezdinde kabul görmediği ve Sofu ile Hendek’te seçim kazanmanın mümkün olmayacağı aktarıldı. 

''SOFU İLE KAZANAMAYIZ''
Hendekli partililer, Yavuz'a “Sofu ile kişisel bir sorunumuz yok, seçim elden gidiyor” uyarısında bulundu. Yavuz ise bu kararın değişemeyeceğini belirterek, "Karar, Genel Merkezimizin ve dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıdır. Ben bu kararın değişmesi için herhangi bir girişimde bulunamam” dediği öğrenildi. Bunun üzerine gruptakiler, Ankara'ya giderek durumu  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anlatacaklarını söylediler.

BABAOĞLU RİSKİ
Hendek’te doğru aday tercih edilmediği konusunda ısrarcı olan partililerin, “Turgut Babaoğlu gibi 5 yıldır bu seçime hazırlanan ve özellikle son 2 yıldır Cumhur İttifakı adayı gibi çalışan güçlü bir rakip var. Büyük Birlik Partisi’nden seçime giriyor. Hendek’te kabul gören bir isim, bu şartlarda seçimi almamız mümkün görünmüyor. Aday değişikliği şart” ifadelerini de Yavuz’a ilettikleri öğrenildi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın