Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 28° Adapazarı
Sabah
03:51
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:30
Yatsı
22:10
http://sakaryaradyomega.com/

Ali İhsan Yavuz'dan 'Tank Palet' eleştirilerine cevap!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, özelleştirme kararı alınan Tank Palet Fabrikasıyla ilgili "Fabrika CHP'nin istismar alanına dönüştürülmek isteniyor. Sözüm ona birileri de bilerek veya bilmeyerek CHP'nin bu istismar girişimlerine maalesef çanak tutuyor." dedi.

Haberler/GÜNCEL
12.01.2019
Haberi Yazdır
Ali İhsan Yavuz'dan 'Tank Palet' eleştirilerine cevap!

Son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile özelleştirme kararı verilen 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığı içindeki Tank Palet Fabrikası için Sakarya'dan tepkiler yükselmeye devam ederken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Yavuz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
CHP'NİN İSTİSMAR GİRİŞİMİ 
"Üzülerek ifade etmek isterim ki Tank Palet Fabrikası, CHP'nin istismar alanına dönüştürülmek isteniyor. Sözüm ona birileri de bilerek veya bilmeyerek CHP'nin bu istismar girişimlerine maalesef çanak tutuyor. Düşünebiliyor musunuz? CHP işi gücü bırakmış 25 milletvekiliyle Sakarya'ya çıkartma yapıyor. Ey CHP şunu bil ki Sakarya'dan sana ekmek çıkmayacak ve Sakaryalı istismar girişimlerinize asla pirim vermeyecektir."

ŞEHRİMİZ ÇOK DAHA BÜYÜSÜN DİYE UĞRAŞIYORUZ 
"Tank Palet Fabrikası, kapansın, küçülsün, çalışanları işten çıkartılsın, işlevsizleşsin diye değil, bilakis daha da büyüsün, daha da çok üretsin, daha da çok kişiye iş kapısı olsun, çok daha büyük işlere imza atsın diye uğraşıyoruz. Tank Palet Fabrikası bugün yaptığı işleri yapsın ama bununla birlikte daha fazlasını üretsin ve fazlasını geliştirsin istiyoruz."

SAKARYA ARTIK SAVUNMA SANAYİ’NİN MERKEZİ OLACAK
"Tank Paleti kapatmak değil, bilakis Tank Paletin yaptığı işlerin yanına yenilerini koymak, az zamanda çok daha fazlasını ve çok daha gelişmişini koymak ve Türkiye'nin Savunma Sanayi ihtiyaçlarını karşılamanın yanında bu ürünleri Sakarya’dan tüm dünyaya ihraç etmek ve adeta Sakarya'yı Savunma Sanayiinin Merkez haline getirmek istiyoruz."

KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR 
"Kimse endişe etmesin; Tank Palet Fabrikasında çalışan işçilerimiz asla mağdur edilmeyecektir. Orada çalışanlarımız işten çıkartılmayacak hatta çalışanların sayısı birkaç kat daha artırılacaktır. "

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER 
"Sakarya kamuoyu şunu bilsin ki Sayın Cumhurbaşkanımız her alanda olduğu gibi Savunma Sanayii alanında da Türkiye'yi marka yapmaya kararlıdır. Bunun için de Merkez olarak Sakarya tercih edilmiştir. Savunma Sanayi’nin Merkezi olarak Sakarya'yı tercih eden Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun ve Allah onu başımızdan eksik etmesin."

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın