https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
04:22
Öğle
13:01
İkindi
16:49
Akşam
19:55
Yatsı
21:24

Bağdat Barosu'ndan Sakarya Barosu'na ziyaret

Türk Hukuk sistemi hakkında bilgi edinmek amacı ile Sakarya Barosu'nu ziyaret eden Irak Barolar Birliği Genel Sekreteri ile Bağdat Barosu üyesi avukatlar Baro Başkanına yeni görevinden dolayı tebriklerini ilettiler.

Haberler/GÜNCEL
05.11.2018
Haberi Yazdır
Bağdat Barosu'ndan Sakarya Barosu'na ziyaret

Bağdat Barosu ile Sakarya Barosu arasında hukuki ve mesleki ilişkiler kurmak, Türk Hukuk sistemi hakkında bilgi edinmek amacı ile Sakarya Barosu'nu ziyaret eden Irak Barolar Birliği Genel Sekreteri ile Bağdat Barosu üyesi avukatlar Baro Başkanına yeni görevinden dolayı tebriklerini ilettiler.

Ziyaret kapsamında Bağdat heyetinde Av. Dr Nabeel Jasim, Av. Wafa Sabah Rahi, Av. Hüsam Al Hag, Av. Aaday Al_Obaidi ve Av. Mohamed Naeem Abaas katıldı. Baro Başkanı Burak’a Irak Barolar Birliği Başkanı Av. Ahlam Allami’nin selamı iletilerek Irak ve Bağdat’da bulunan avukatlar hakkında bilgiler verdi.

Bağdat heyeti amaçlarının Ortadoğu ülkeleri arasındaki hukuki konularda paylaşımlarda bulunarak ortak paydamız olan Evrensel Hukuk alanında çalışmalarda bulunmak istediklerini bildirdiler. Ayrıca görüşmede iki ülke baroları arasında ortak eğitim çalışmalarının yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Başkan Burak bu tür ziyaretlerin ikili ilişkilerde bir başlangıç noktası olması gerektiğini söyledi.

Ziyarette Baro CMK-Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim MERT ve Irak heyetine eşlik eden Baro üyesi Av. Arda GİRGİN’de hazır bulundu.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın