Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Demokrasi Meydanında aklımızla alay ettiler!

Demokrasi Meydanında açılan ve 100'e yakın firmanın katıldığı istihdam fuarında iki ayrı detay şaşırttı. İş-kur, ilanlar ve stantlarda işçi arayan ancak ağır iş yükü ve düşük ücret nedeniyle insanların tercih etmediği firmalarla, reklam amaçlı firmaların fuarda olması dikkat çekti.

Haberler/KULİS
30.04.2018
Haberi Yazdır
Demokrasi Meydanında aklımızla alay ettiler!

Bu yıl 5'ncisi düzenlenen “İş-Sizi Arıyor” temalı Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı(SAGİF)Demokrasi Meydanında açıldı. 100'e yakın firmanın yer aldığı SAGİF'te iş arayanlar işverenlerle buluştu. 

Her kesim tarafından takdir edilen bu fuarda çok ilginç bir olay dikkat çekti. İŞ-Kur destekleriyle 6+6 ayda bir işçi alıp sözleşme bitiminde yollarını ayıran, ya da ağır iş yükü yüzünden insanların işi bırakmak zorunda kaldığı firmalar, Çark Caddesinde stant açıp işçi arayanlar, gazetelere eleman ilanları veren firmalar bu fuarda yerini aldı

Ağır iş yüküne karşılık düşük ücret vererek yıllardır eleman aramalarıyla gündemde olan, iş arayanların tercih etmediği bu firmaların fuarda yer almaları, 'Acaba maaşları asgari ücret seviyesinin üzerinde mi tuttular' sorusunu akıllara getirdi. 

Sonradan ise böyle bir şey olmadığı anlaşılırken, bu firmaların yine İş Kur üzerinden eleman aldığı anlaşıldı. 

Onun haricinde bazı firmaların reklam için orada olduğu da görüldü. Bir çok hastane, özel firma ve işletme meydanda reklam yaparak kendini tanıttı. 

Ağır iş yükü ve düşük ücret nedeniyle işçi bulmakta zorlanan firmaların fuarda yer alması, diğer özel firmalarında da meydanda reklamını yapması fuarda akılda kalanlar arasında yer aldı. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 2
Ali veli 30.04.2018 12:40:11
Goodyear mı işçi alacakmış güldürmeyin milleti ya
MTA 30.04.2018 12:03:02
Neden Tüvasaş tan çağırmazlar... Neden Goodyear dan çağırmazlar.....Neden Tankpalet Fabrikasından çağırmazlar.....çünki oralar elit işçilerinin adamının olduğu vesayetin kol gezdiği fabrikalar....milletin aklı ile oynuyorlar....