https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 20° Adapazarı
Sabah
05:22
Öğle
13:10
İkindi
16:37
Akşam
19:22
Yatsı
20:42
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Dünya şampiyonu Enes Erkan yeni bir yatırıma imza attı

Karatede 4 dünya ve 7 Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra kariyerine birçok başarı sığdıran milli sporcu Enes Erkan spor dışında yeni bir yatırıma imza attı.

Haberler/YAŞAM
10.11.2018
Haberi Yazdır
Dünya şampiyonu Enes Erkan yeni bir yatırıma imza attı

ADATAVIR.COM
Yaklaşık 20 yıldır giydiği ay-yıldızlı formayla kariyerine dünya ve Avrupa şampiyonlukları sığdıran milli karateci Enes Erkan, spordan sonra yeni bir sektöre atılım yaptı. 1994 yılında başladığı karatede kısa sürede büyük başarılar elde eden ve zirveye çıkarak iki kez üst üste dünya şampiyonu olan Enes, 'Faraza' adında yeni bir işletme yeri açtı. 

Doğma büyüme Sakaryalı olan milli karateci, sporculuk yıllarının büyük bir çoğunluğunu Sakarya'da geçirdiğini ve yatırımlarının hemen hemen hepsinin Sakarya'da olduğunu belirtti. Dünya şampiyonu Enes Erkan, birçok noktadan teklif gelmesine rağmen Sakarya’ya karşı ayrı bir sempatisi olduğunu sözlerine ekleyerek, “Sakarya’yı çok seviyorum, bende çok farklı bir yeri var” dedi.

'SPOR HAYATIMIN HER NOKTASINDA'
Spor ve ticaretin farklılıklarından söz eden dünya şampiyonu Enes Erkan, "Sporla gözümü açtım, sporla hayata tutundum. Spor hayatımın her noktasında olacaktır. Ama hayatımızı sürdürebilmek için bazı yatırımlarda yapmak zorundayız. Sonuçta insanlara da ekmek kapısı sağlıyorsunuz. Sporcu kardeşlerimiz de var burada çalışan onlara da destek oluyoruz. O anlamda ben çok zorlanmadım. Çünkü hayatımda hep bir yerde ticaret vardı. Sporculuk varken de hayatımda ticaret vardı seviyordum. Ama kafe sektörü farklı bir sektör. Yeni yeni öğreniyoruz." dedi. 

Hizmet sektörüne geçtiğinden beri olumlu tepkiler aldığını dile getiren Enes Erkan, "Spor salonundaki izleyicilerin tepkileriyle buradaki müşterilerin yaklaşımı çok farklı. Benim davranışımda farklı. Yavaş yavaş alışacağız. Hizmet sektörü zor bir iş. İşin açıkçası bana çok uygun değil. Bana yapılmıyor ama gönüllü bir memnuniyetsizlik oluyor insanlarda. Siz alttan almak zorunda kalıyorsunuz." dedi.

Arkadaşlarının tavsiyesiyle sektöre atıldığını belirten Erkan, "Spor tesisi yatırımlarım seneye başlayacak. Ama tesis çok maliyetli olduğu için mecburen ertelemek zorunda kaldık. Kafe aslında yapacağım son işti. Arkadaşlarım "Sakarya da bizim gidebileceğimiz doğru düzgün bir yer olsun" diyerek bizi teşvik ettiler. Planlı bir şekilde olmadı. Bir anda karar verdik. Açtığıma pişmanda değilim.” dedi.

'GÜZEL HİZMETLER SUNACAĞIZ'
Erkan Sakarya’ya hizmet anlamında en iyi yerlerden birini açtığını sözlerine ekleyerek, “Herkese her kesime hitap ediyor. Ne çok pahalı ne çok ucuz. Her bütçeye hitap ediyor. Bu işin Sakarya da çok güzel olacağına ve insanlara çok güzel hizmet sunacağımıza inanıyorum. Elimizden geleni yapıyoruz ve müşterilerimizin rahatı için her detayı düşünüyoruz. Çünkü müşteri memnuniyetini en yüksek derecede tutmak istiyoruz." dedi.

İşletme ismi hakkında kısa bilgi veren Erkan, "Farsçadan baskın bir isim. Farzedelim anlamında. Osmanlıca da ise mekan anlamında bana kurumsal bir hava verdi. İsmi çok sevdim ve patentini de aldım. İsimle alakalıda çok güzel tepkiler aldık." dedi.

'BİR NOKTADA TERCİH YAPTIM'
Spor ve ticaret arasında bir tercih yaptığını dile getiren Erkan şöyle konuştu: "Malum maddi bir kriz söz konusu. Benim Sakarya'da ki yatırımlarım ciddi derecede olduğu için işimizin başında olmamız lazım. Kamplarda olduğumuz sürece işimizin başında olamıyoruz. O zamanda sürekli zarar ediyorum. Sporda bunu karşılamıyor. Bir noktada tercih yapmam gerekiyordu. Spor mu ticaretim mi. Tabiki ticaretim. Çünkü bir yaştan sonra evde çocuklarımız var ve onların rızkını çöpe atamam. Her yönüyle düşünmem gerektiriyordu. Nefsi bir karar vermemem gerekiyordu. Ailece yakın arkadaşlarla konuşup böyle bir karar aldık ve şimdide verdiğimiz kararın arkasında duruyoruz."

Yorumlar 2
İbrahim 11.11.2018 16:39:44
Her yönüyle başarılı bir insan tebrik ediyorum
Kemal 11.11.2018 16:38:39
Mükemmel bir yatırım olmuş. Çok güzel bir mekan. İçeri girdiğiniz zaman kapıda karşınlanmanız servislerin hızlı olması her şeyiyle 5 yıldız