Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 32° Adapazarı
Sabah
03:22
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:41
Yatsı
22:31
http://sakaryaradyomega.com/

Dünya Süt Günü’nü kutladılar

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğünde tarafından Dünya Süt Günü dolayısıyla ilkokul öğrencilerine etkinlik düzenlendi.

Haberler/YAŞAM
23.05.2019
Haberi Yazdır
Dünya Süt Günü’nü kutladılar

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğünde tarafından Dünya Süt Günü dolayısıyla ilkokul öğrencilerine etkinlik düzenlendi. Programa, Karasu Kaymakam Aziz Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Gençlik Spor Müdürü Kemal Ataç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Selim Özdin, Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık ile öğrenciler ve veliler katıldı.

Düzenlenen etkinlikte Diyetisyen Sıla Özgül Tepe, öğrencilere sütün sağlığımız üzerine faydalarını anlattı. Konuşma sonrası Karasu Ziraat Odası’nın katkılarıyla öğrencilere süt dağıtımı yapılırken, İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından da çocuklara ajanda dağıtımı yapıldı.

Kaymakamı Aziz Mercan öğrencilerle sohbet ederek, sütün büyümeleri açısından çok etkili olduğunu ve mutlaka tüketmeleri gerektiğini dile getirdi. İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin de yaptığı açıklamada sütün çocukların üzerinde gelişmedeki rolünün çok fazla olduğu ve sağlıklı bir nesil için mutlaka gerekli olduğunu ifade etti.

Özdin, hem çocukların hem öğretmen ve velilerin üzerinde konuyla ilgili farkındalık oluşturmak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini dile getirdi. Sonrasında Karadeniz Kız Meslek Lisesi okul öncesi bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen animasyon ve yüz boyama etkinliği ile öğrenciler, Dünya Süt Günü’nü kutladı.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın