https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 27° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:00
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
http://sakaryaradyomega.com/

Fabrika işçilerine KOAH eğitimi

Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi tarafından, 2.Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Daikin Fabrikası çalışanlarına yönelik “KOAH , tütün ve tütün mamullerinin zararları” konulu eğitim verildi.

Haberler/GÜNCEL
30.11.2018
Haberi Yazdır
Fabrika işçilerine KOAH eğitimi

Seminere  koordinasyonu sağlayan Daikin Fabrikası İşyeri Hekimi Dr. Murat Torun ve fabrika çalışanları katıldı. Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör özellikle Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı (KOAH)  ile tütün mamulleri arasındaki ilişkiyi vurgulayarak yakın dönemde Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde açılacak olan “Sigara Bırakma Polikliniği” hakkında bilgiler verdi.

İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz. Hemşire Deniz De Asis özellikle ülkemizde ve dünyada KOAH’a bağlı ölümlerin üç kat arttığından bahsetti. İşyerlerinde toksik kimyasallara, partiküllere,  kirli havaya maruz kalan işçilerde KOAH gelişme riskinin fazla olduğunu ifade eden Asis, ülkemizde ve dünyada  çalışanların  gelişen endüstriyle birlikte bedensel ve ruhsal sağlığını tehdit eden faktörleri azaltmanın ve sağlığın verimliliği arttırmasının önemine değindi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü hekimi Dr. Büşra Demirci, tütün ve tütün mamullerinin zararlarını anlatarak;  riskleri ve solunum sistemi hastalıkları ile olan ilişki ve bağımlılıktan kurtulma yöntemleri hakkında  sunumda bulundu. İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran, bölgesel ve solunumsal hastalık yükünü azaltmak için özellikle çalışanların ve işçilerin eğitimlerini desteklediklerini ve bu tip eğitimleri toplumun geneline yaymayı hedeflediklerini dile getirdi.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın