Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Kader Mahkumları'nın sesi: Sakarya Radyo Mega...

Mahkumların sesi olan ve her hafta Cuma ve Cumartesi günleri Sakarya Radyo Mega'da 19.00-02.00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanan sunumunu Cemil Tekin'in yaptığı cezaevlerine özel 'Kader Mahkumları' programı ses getirmeye devam ediyor.

Haberler/GÜNCEL
10.02.2020
Haberi Yazdır
Kader Mahkumları'nın sesi: Sakarya Radyo Mega...

Yönetim Kurulu Başkanlığını Sibel Uygun'un yaptığı Sakarya Radyo Mega, Sakarya'da bir ilke imza atarak 2017 yılında mahkumlara özel 'Kader Mahkumları' ismiyle cezaevi programı başlattı. Programın yapımcılığını İrem Kumantaş ve Hamit Birol üstleniyor. Yaklaşık 3 yıldır devam eden bu özel program, her hafta Cuma ve Cumartesi günleri saat 19.00.02-00 saatleri arasında Sakarya Radyo Mega'dan canlı yayınlanıyor. Programın sunumunu Radyo Mega'da 21 yılı geride bırakmış, 'Gecelerin Yargıcı Cemil' ismiyle tanınan radyo programcısı Cemil Tekin yapıyor.

Kader Mahkumları programının sunucusu Cemil Tekin, programın amacını, okunan mektup sayısını ve cezaevinden gelen mektuplara kadar merak edilenleri anlattı.


Kader Mahkumları programının sunucusu Cemil Tekin

"BAŞARININ SIRRI; MİKROFON ARKASINDAKİ EKİP"
3 aydan beri programı sunduğunu ve cezaevinden haftada ortalama 250 mektup geldiğini belirten Cemil Tekin, "Kader Mahkumları programı Radyo Mega'da 3 yıldır süren bir program. Benim programa başladığım 3 ay oldu. 3 ayda 12 program yaptık. Haftada 220 ila 250 arası mektup geliyor. Şu ana kadar 2 bin 800 mektubu okudum. Ferizli, Geyve, Kandıra, Hendek, Çilimli ve Sinop Cezaevlerinden mektuplar geliyor. Program haftada 2 gün Cuma ve Cumartesi 19.00-02.00 arası canlı olarak yapılıyor. Programa mektuplar Salı günü gelmeye başlar. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma yoğun bir şekilde cezaevlerinden mektuplar bize ulaşır. Program arkasında 4 kişilik tecrübeli bir ekip var. Programın yapımcıları İrem Kumantaş ve Hamit Birol, gelen mektupları okuyarak kılı kırk yararcasına titizlikle inceledikten sonra mektupları bana ulaştırıyor. Başarının sırrı; mikrofon arkasındaki ekip arkadaşlarımdadır. Bu bir ekip işidir. İçeriden tahliye olanlar, mahkum yakınları, analar, babalar, bacılar, eşler, çocuklar stüdyoya canlı olarak konuk olup cezaevindeki yakınlarına seslerini duyurarak, duygu yüklü anlara şahitlik etmemize tanıklık ediyor" diye konuştu. 

Kader Mahkumları programının yapımcıları İrem Kumantaş, Hamit Birol ve program sunucusu Cemil Tekin

"ÇOK OLUMLU ELEŞTİRİ VE DUA ALIYORUZ"
Türkiye genelinde ses getiren programın yakından takip edildiğini ve şuan aksamadan devam ettiğini kaydeden Tekin, "Sakarya Cumhuriyet Başsavcısının programdan haberi vardır. Kendisini bizzat ekibimizle ziyaret ettik. Kendisi de bizi dinliyor. RTÜK'un yanı sıra cezaevi görevlileri de programı yakından takip ediyor. Kader Mahkumları Programı şuan aksamadan devam ediyor. Cezaevlerine yönelik yaptığımız bu yayın, Türkiye genelinde ses getiren bir program oldu. Çok olumlu eleştiriler ve dualar alıyoruz" şeklinde konuştu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın