https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 27° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:00
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
http://sakaryaradyomega.com/

Kent Konseyinden siyasi partilere çağrı

Sakarya Kent Şurası Kasım ayı 81. toplantısını yoğun katılımla Serdivan'da bir Tesiste gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu “31 Mart seçimleri var lütfen liyakatli çalışabilecek şehrimizin daha ileriye götürecek yöneticiler seçelim” dedi.

Haberler/GÜNCEL
29.11.2018
Haberi Yazdır
Kent Konseyinden siyasi partilere çağrı

Sakarya Kent Şurası Başkanı Yavuz Denizaçılış konuşmasında “Kasım ayı içinde en mühim olay Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu bugün ki ortam içersinde bizleri böyle yan yana beraber olmamızın imkânlarını sağlayan nur içinde yatan Atatürk’ümüzü anmadan geçemeyeceğim.Allah’tan gani gani rahmet eylesin. İkinci şimdilideki mühimmat deposundaki şehitlerimiz ve bugün ki İstanbul’daki helikopter kazasında şehitlerimiz ve ayrı yeten bir ay içersinde kaybettiğimiz şehitlerimizde anıyorum Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

DİKKAT ETMELİYİZ

Şuranın kasım ayının konuşmacıkonuğu  Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Sevda Gürsel “Sağlıklı bir yaşam için herkesin neylere dikkat etmeliyiz?  Başlığı altında 20 madde den oluşan uyarıcı bir konuşma gerçekleştirdi. Gürsel şu uyarılarda bulundu  “Sağlıklı Yaşam Merkezinde Ketem olarak 40-69 yaş arasında meme kanseri için meme muayenesi, mamografi çekimi, 30-65 yaş arasında rahim ağzı kanseri için smear alımı, 50-70 yaş arasındaki bay ve bayanlardan kolon kanseri için gaitada gizli kan testi yapılıyor.

YARDIMCI OLABİLİRİZ

Bu taramalarda sonuçları pozitif çıkan kişilerin derhal Uzman Hekimden randevu alınıp takipleri yapılmaktadır. Doktorunuza Kanser olduktan sonra değil, önce gelin. Biz erken teşhis ve taramacı doktorlarız. Sakın unutmayın. Biz sizin kanserden şüphe ettiğiniz zaman gelinecek kişileriz. Siz kafanızdan bir şey geçiriyorsunuz ama elinizden bir şey gelmiyor. Hissediyorsunuz ve 'Acaba ben kanser olur muyum?' diye korkuyorsunuz. İşte bize o zaman gelin. Yoksa memenizde kitle varken, kadınların kanaması başlamışken, erkeklerin prostatı sıkışmışken bize gelirseniz, biz size ancak tedavi konusunda yardımcı olabiliriz” dedi.

YOL GÖSTERİCİ

Toplantının sonunda Şuranın kurucu başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu “Üniversitemizin rektörü değişti çok eski dönemlerde üniversitemiz Sakarya ile ilgileniyordu üniversitemizin artık Sakarya’ya inmesini istiyoruz Sakarya’nın değerlerini bilmesini tanımasını toplumu aydınlatmasını mutlaka gerçekleştirmesini istiyoruz. Üniversiteler talebelerin çokluğu ile büyüdüklerini göstermezler eğitimi ile donanımlarıyla topluma bilgi aktarmakla kendilerini gösterirler ama maalesef geçtiğimiz dönemde iyi değildi şimdiki dönemde nasıl olacağın bilmiyoruz yeni bir üniversite daha açıldı iki üniversite oldu yeni bir rektör daha var. Üniversiteler bu şehrin insanlarının nasıl yaşadığını nasıl değerlendireceğini şehrin dinamiklerini ortaya çıkarıp ilgilere valiye kaymakamına belediye başkanına yol gösterici araştırmalar yapmalarını istiyoruz.

 

 

31 Mart seçimleri var lütfen liyakat çalışabilecek şehrimizin daha ileri gide bilmesi için parti gözetmeksizin bizlere daha iyi hizmetler vere bilecek ve toplumun her kesimini kucaklaya bilecek bir insanı seçelim şu partidir bu partidir devri artık biti.Şehrimiz zor bir şehir belediyeler şehrin büyüme hızına yetişmiyorlar bu şehrin idarecileri şehrin büyüme hızına yetişmiyorlar. Şehrin gelişmesi büyümesi için daha güzel olması için bir plan yapılmıyor. Önümüzde çok güzel günler olması için çocuklarımıza iyi bir şehir bırakmak için bu konularda hassasiyet gösterelim” ifadelerine yer verdi.

 

 

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın