Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:29
Öğle
12:54
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
19:03

Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

DİJİMED Başkanı Ersin İbil İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ersin İbil, “Kimsenin ayak diretmesine aldırmadan, ayrımcılığı ortadan kaldıracak yasa meclisten geçmeli” dedi.

Haberler/GÜNCEL
04.10.2022
Haberi Yazdır
Kimsenin Ayak Diremesine Aldırmadan Yasa Geçmeli

AYAK DİRETMESİNE ALDIRMADAN GEÇMELİ

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yasalaşmaya hazır hale getirilerek meclise sunulan ve görüşmeleri ertelenen yasa ile ilgili konuşan Ersin İbil, “Kimsenin ayak diretmesine aldırmadan, ayrımcılığı ortadan kaldıracak, sosyal medyadaki dezenformasyon ve internet haberciliğini kanun ve nizamlar çerçevesinde yasal hale getirecek düzenleme, meclisten olduğu hali ile geçmeli” şeklinde konuştu.

İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ

Geçtiğimiz aylarda meclise gelerek görüşmeleri başlanan ancak çeşitli ayak diremeleri ile ertelenen yasa tekrar meclis gündemine alındı. Konuya dair açıklamalarda bulunan Ersin İbil, “Sektöre ve sektör çalışanlarına kimlik kazandıracak ve birçok ayrımcılığı ortadan kaldıracak Dijital Medya Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi mecliste görüşülmelere başlandı. İnternet haber sitesi çalışanlarına özlük haklarını teslim edecek bu yasanın taslağındaki şekliyle yasalaşmasını bekliyoruz. Söz konusu çalışma ile ilgili işbirliğine hazır olduğumu bildiriyor, sonucun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Çağın gereksinimlerine ayak diremenin anlamı yoktur” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın