Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Kocaali Belediyesi ile Kosgeb Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kocaali Belediyesi ile Kosgeb Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandıUygulamalı Girişimcilik işbirliği protokolü imzalandı

Haberler/GÜNCEL
25.01.2013
Haberi Yazdır
Kocaali Belediyesi ile Kosgeb Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Kocaali Belediyesi ile Kosgeb Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
"Uygulamalı Girişimcilik" işbirliği protokolü imzalandı.

Kocaali Belediyesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında "Uygulamalı Girişimcilik" işbirliği protokolü imzalandı.

Belediye Başkanı Ahmet ACAR, protokolle ilgili yaptığı açıklamada, Kocaali'de potansiyel girişimci adaylarına ulaşarak yeni işletmelerin kurulmasına öncülük etmek istediklerini, açılan her yeni işletmenin ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını, işsizlik sorununun çözümü noktasında da önemli bir adım olduğunu söyledi.

Bu anlamda KOSGEB ile işbirliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade eden Acar , bu çalışmayı sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini, uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları halinde KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürlüğü'ne başvurarak üst limiti 30 bin lira olan hibe, üst limiti 70 bin lira olan geri ödemeli desteklerden faydalanabileceklerini bildirdi. KOSGEB Sakarya Müdürü İsmet Yılmaz ise KOSGEB'in toplumun tüm kesimlerine girişimcilik ruhu aşılamak ve ülke kalkınmasına katkı sağlamak üzere KOBİ'lere ve girişimcilere çeşitli hizmet ve destek sunduğunu anımsattı.Yılmaz, KOSGEB Sakarya Müdürlüğü olarak il genelinde ikinci kez bir belediyeyle işbirliği yaptıklarını, bu tür işbirliklerini diğer belediyelerle de yapmak istediklerini kaydetti. Kocaali Belediyesi ile KOSGEB Sakarya Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimi 4 Şubat'tan itibaren başlayacak. Eğitime katılmak isteyenler 31 Ocak'a kadar Kocaali Belediyesi Kültür turizm Müdürlüğü'ne başvurabilecek.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın