https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 27° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:00
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
http://sakaryaradyomega.com/

Lise öğrencileri Bursa'ya fuara gitti

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Alanında okuyan 25 öğrenci Okul Müdürü Ahmet ÖZER ve Alan Şefi Ahmet SÜZEN ile birlikte Bursa TÜYAP Kongre Merkezinde düzenlenen Metal İşleme Teknolojileri Fuarını ziyaret ettiler.

Haberler/YAŞAM
05.12.2018
Haberi Yazdır
Lise öğrencileri Bursa'ya fuara gitti

Fuar gezisinde öğrenciler alanlarındaki teknolojik gelişmeleri yerinde görme, imalat işlemlerini canlı izleme, alanlarındaki üretime yönelik makineleri görme ve bu sektördeki firmaları yakından tanıma fırsatı buldular.

 Fuar gezisinden oldukça memnun kalan öğrenciler, bundan sonraki fuarları takip edeceklerini ve bu fuarın kendilerine çok şey kattığını ifade ettiler.

 Fuar gezisinde ayrıca öğrenciler, fuarın hemen yanı başında olan Bursa Bilim Teknoloji Merkezini de gezdiler. Çocuk ve gençleri bilime özendirmek için 14 farklı alanda yaklaşık 270 deney düzeneği ve özel tasarım galerileri bulunan, kimya ve fizik atölyelerinin yapıldığı laboratuarlar, simülasyon cihazları, planetaryum, 3 boyutlu sinema salonları, Bilim Cafe ve BTM dükkanlarında; Bilime dokunma, yaşayarak ve eğlenerek öğrenme kapsamında küçük deneyler uygulayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın