https://www.adatavir.com/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:25
Öğle
12:53
İkindi
16:08
Akşam
18:46
Yatsı
20:04

Ah nerede o eski bayramlar, nerede o eski günler…

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
23.05.2020
Yazıyı Yazdır

Zannedersem şu günlerde, karantina süreci ile birlikte bu ifadeyi söylemeyen yoktur herhalde. Yaşamış olduğumuz şu pandemi günleri umarım en kısa zamanda sona erer ve bizde geçirmiş olduğumuz bugünleri ilerleyen yıllarımızda bir anı olarak anlatabiliriz.

Eski bayramlar deyince, insan çocukluğundaki kalabalık büyüklerin, çocukların, torunların hepsinin bir arada olduğu bayram günlerini hatırlıyor ve özlüyor. Bayram temizlikleri günler öncesinden başlar,  tatlılar, baklavalar evlerde hazırlanır. Evdeki büyükler, erkekler sabah erkenden camiye bayram namazına gider, sabah kahvaltısı hazırlanır, camiden gelenler ile birlikte herkes birlikte bayramlaşır, eller öpülür, çocuklara bayram harçlıkları, bayram şekerleri verilir. Daha sonra bayramlaşma süreci, önce komşular ve sonra akraba ziyaretleri ile birlikte devam eder.

Evet, nerede o bayramlar sözünü her bayram ifade ediyoruz ama bu sefer diğer bayramlardan daha zorlu bir biçimde geçiyor.

Her ne şekilde olursa olsun bu bayramı kendi kendimize geçirsek de elimizdeki telefon ve sosyal medya araçları ile yine sevdiklerimize ulaşabiliyoruz.

Sözün kısası,  hepimizin bayramı kutlu olsun. En kısa zamanda sağlıklı ve mutlu günlere dönebilmek umuduyla…

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın