https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
04:22
Öğle
13:01
İkindi
16:49
Akşam
19:55
Yatsı
21:24

Sakarya deyince bunlar akla geliyor! Ankette...

Sakarya'da öğrenim gören üniversiteli öğrencilere yapılan ankette şehre dışarıdan gelen öğrencilerin Sakarya denilince aklınıza ilk olarak ne geliyor diye sorulduğunda 'SAÜ, Sapanca, Hafız ve Islama Köfte' cevapları geldi.

Haberler/GÜNCEL
05.11.2018
Haberi Yazdır
Sakarya deyince bunlar akla geliyor! Ankette...

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Uluslararası Turizmde Yeni Jenerasyonlar ve Yeni Trendler Kongresi' Sapanca Turizm Fakültesi'nde sona erdi.

İstanbul Gelişim ve Çin'in Zhejiang Yuexiu Üniversitesi'nin katkı sağladığı kongrede Prof.Dr. Sima Nart'ın üniversite öğrencilerinin şehir imajı algısına yönelik yaptığı araştırma dikkat çekti. 

Sakarya'ya dışarıdan gelen öğrencilere yönelik ankette üniversite öğrencilerinin Sakarya'yı nasıl algıladıkları anket şeklinde soruldu.

Ankete katılan öğrencilere Sakarya denilince ilk akla gelen kelimelerin ne olduğu sorulunca, öğrenciler öncelikli olarak, "SAÜ, Sapanca, Hafız ve Islama Köfte' cevaplarını verdi.

Öğrenciler ilimizde yaşam kalitesini düşüren olumsuzlukları pahalı bir şehir olması, Sakarya halkının ve esnafının öğrenciye olumsuz davranışları, altyapı ve sosyal alanlarının yetersizliği, kiraların yüksekliği, sağlık hizmetlerinin yetersizliğine dikkat çekti.

Yapılan çalışmada öğrencilerin yüzde 42'si Sakarya ile ilgili kurulan, "Sakarya'da çalışıp burada emekli olabilirim' cümlesine katılmadı.

Anket sonucunda ise, "Sakarya; Sapanca Gölü, Kradeniz Sahili, Sakarya Nehri, yaylaları ve doğal güzellikleri açısından çok zengin bir şehir olduğu ifade edildi.

Ancak mevcut olan sosyal ve hizmet mekanları, trafik yoğunluğu, eğitim ve sağlık hizmetlerine erişim yüksek düzeyde olmadığı da belirtildi.

Ayrıca kültürel etkinliklerin sayısı ve çeşitliliği açısından da düşük bir aldığı söz konusu olduğunun da altı çizildi.

 

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın