Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
04:16
Öğle
13:09
İkindi
17:00
Akşam
20:13
Yatsı
21:45

Sakaryalı Rock Grubu Bragiler'den Yeni İkinci Tekli: "Soytarı"

Haberler/GÜNCEL
22.10.2020
Haberi Yazdır
Sakaryalı Rock Grubu Bragiler'den Yeni İkinci Tekli: "Soytarı"

İnsanoğlu adlı parçası ile geçtiğimiz aylarda ilk defa müzik piyasasında kendini gösteren Sakaryalı Rock Grubu Bragiler'in "Soytarı" isimli yeni parçası 18 Ekim 2020 itibariyle dijital müzik platformlarında yerini aldı. "Soytarı", eski sounduyla hard rock motiflerini de içinde barındırıyor.

 

Şarkının Youtube Linki: https://www.youtube.com/watch?v=cj3Wd7v0mJc

Şarkının Spotify Linki: https://open.spotify.com/track/6iHcJl9DIl8mVdLBEBJzT7

 

Bragiler, Kimdir ?

    Bragiler, kayıtlarına ve sahnelerine bağımsız şekilde devam eden Sakarya altyapılı Türk Rock grubudur. Emre Merç(Vokal ve Gitar), Efe Ulumeriç (Bass Gitar), Alperen Yıldırım(Davul) ve Önder Yılmaz (Elektrik Gitar) tarafından 2019'un ortalarında kurulmuştur.

 

Kuruluşu:

     Sakarya'da aynı mahallede büyüyen Emre Merç ve Efe Ulumeriç'in müzisyenler ile dolu bir sokakta kardeş gibi yetişmeleri rock müziğe olan ilgilerini daha da arttırarak, onların enstrümanlarına verdikleri değerin pekişmesini sağlar. Efe'nin ailesinin müzisyen olması neticesinde ikili, çocukluklarını evin alt katında pek çok müzisyenin prova yaptığı bir müzik stüdyosu içinde geçirir.

     Lise yılları başladığında  Emre Merç ve Efe Ulumeriç, Emre'nin aynı lisede (Sakarya Anadolu Lisesi), aynı dönemlerde okuduğu davulcu Alperen Yıldırım ile tanışırlar. Gruba davulcunun da gelmesiyle grup kısa sürede temellerini atmaya ve ilgi toplamaya başlar. Lise döneminde pek çok aktif sahne alan grup prova çalışmaları yaptıkları yeni stüdyoda Önder Yılmaz ile tanışır. Önder Yılmaz'ın gruba dahil olma fikri gruba eşlik ettiği bir kaç sahneden sonra kesinleşir kendisi de kısa zaman içinde grubun temel üyelerinden biri halinde gelir.

     Aktif bir sahne hayatı kuran genç grup, 2019'un yaz aylarında müzik yaptıkları tatil beldesindeki bir motelde kendi şarkılarını üretme düşüncesiyle arayışa geçer. Ardından yakın tarihlerde, farklı şehirlerde aldıkları sahneler de projelerini destekler niteliktedir. Bu dönemde pek çok şarkı besteleyen grup ilk single kaydı olan "İnsanoğlu" parçasını 2020 yılnın Nisan ayında yayınlayarak ilk bandrollü şarkısını piyasaya sürer.

 

Sosyal Medyada Bragileri Takip Etmek İçin :

Youtube: https://www.youtube.com/bragilerband

Spotify: https://open.spotify.com/artist/4RjtyCwVFfa7MuYbymdY3d

İnstagram: https://www.instagram.com/bragiler

 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın