Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 13° Adapazarı
Sabah
06:12
Öğle
12:49
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:09
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Sapanca Belediyesi’nden anlamlı hizmet

Sapanca Belediyesi, Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla 10 ayda, Bin 353 kişiye; gıdadan giyime, ayakkabıdan, ilaca, erzaktan, ekmeğe, kırtasiye malzemesinden, hasta yatağına kadar birçok farklı alanda yardım gerçekleştirildi.

Haberler/YAŞAM
07.11.2018
Haberi Yazdır
Sapanca Belediyesi’nden anlamlı hizmet

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer “Belediye imkânlarını ilçede yaşayan tüm vatandaşlara eşit seviyede ulaştırmaya çalışıyoruz “Sosyal Belediyecilik” konusunda 4,5 yılda çok büyük farklar oluşturduk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi vatandaşlarımızla iç içe olarak, onlara hizmet etmek için tespitlerde bulunmaktayız.  Sosyal Hizmetler konusundaki hizmetlerimizde hayır duası bizler için çok önemli. Rutin belediyecilik hizmetlerinden sürekli önde olan olarak sosyal belediyecilik hizmetleri alanında farklılıklar oluşturmak için yeni projeler üretmekteyiz. Sapanca Belediyesi, olarak kimsesizlerin kimsesiyiz. Sunduğumuz hizmetler karşılığında hemşerilerimizin gönüllerinde yer almak, bir dua almak bizim için yeterlidir” dedi.

10 Ayda Bin 353 kişiye yardım
Tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin faydalandığı yardımlar amacına ulaşması için müdürlük personelleri yardım edilecek kişileri büyük bir titizlikle değerlendiriyor. Sosyal İşler Müdürü Erdem Tanta, “Vatandaşlarımız Sapanca Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne taleplerde bulunuyor. Ekip olarak yapılan tespitler sonucu, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Her geçen ay ihtiyaçları karşılamak üzere çeşitliliğimizi imkânlar ölçüsünde arttırmaya çalışıyoruz. 10 Ayda Bin 353 vatandaşımızın taleplerine cevap vermiş durumdayız. Müdürlük olarak hastalıktan vefata kadar vatandaşlarımızın zor anlarında yanlarına olup hayır dualarını almak için çalışıyoruz, bizlere bu imkânları sağlayan Sapanca Belediye Başkanımız Doç. Dr. Aydın Yılmazer’e teşekkür ediyorum” dedi. Değerlendirme kurulunca verilen karar üzerine ihtiyaç sahibi ailelere; kırtasiye, gıda kolisi, sıcak yemek, okul kıyafeti, cenaze hizmetleri, hasta yatağı, ilaç, engelli taşıma hizmeti, ambulans hizmeti gibi yardımlarda bulunulduğunu aktarıldı. 

Müdürlük bünyesinde; 10 Ayda 181 cenaze hizmeti, 38 aileye günde iki ekmek yardımı, 143 kişiye engelli aracı ile taşıma hizmeti, 258 aileye kuru erzak yardımı, 360 öğrenciye kırtasiye ve okul kıyafeti yardımı, 300 kişiye ambulans ile hasta nakil hizmeti, 23 kişiye hasta yatağı temini ve 50 kişiye ilaç yardımının yapıldığı bilgisi verildi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın