https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
04:26
Öğle
13:02
İkindi
16:49
Akşam
19:53
Yatsı
21:21

SAÜEAH'ta görev yapan hemşire darp edildi

Türk Sağlık Sen Sakarya Şubesi, SAÜEAH'ta görevli bir hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edilmesine tepki gösterdi.

Haberler/GÜNCEL
12.02.2019
Haberi Yazdır
SAÜEAH'ta görev yapan hemşire darp edildi

İddiaya göre Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi ve Kalp Damar Cerrahi Sorumlu hemşiresi hasta yakınları tarafından darp edildi. 

Sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına tepki gösteren Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi ve Kalp Damar Cerrahi Sorumlu hemşiresi hasta yakınları tarafından darp edilmiştir. Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz. Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayata geçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri kınıyoruz. Sağlık kuruluşlarında şiddetin (Terör) ivme kazanarak zirveye doğru tırmandığı bir süreci yaşamaktayız. Her alanda görüş belirtilen sağlıktaki şiddet önlenmesi noktasında adeta küçük dillerini yutmuşçasına susmaktadırlar.
Hastanenin içerisinde sağlık çalışanı DARP EDİLİP, TEKME TOKAT DÖVÜLÜYOR ise söylenecek söz bitmiş demektir. Sağlık sorunlarını gidermek için gündüz sağlık kuruluşuna başvurup hizmet alacaksın, gelip hizmet aldığın sağlık çalışanını darp edeceksin.
YOK BÖYLE BİR DÜNYA.
Sağlık çalışanı arkadaşımıza geçmiş olsun. Temennimiz bu ve buna benzer olayların son bulması. Çalışanların can güvenliklerinden emin bir şekilde hizmet üretmesinin sağlanmasıdır. 
Milletine şifa dağıtan sağlık çalışanlarının şiddet gibi bir beladan kurtulmasıdır. Bunun için sorumluluk taşıyan herkes üzerine düşeni yapmalıdır. 

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın