https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
04:26
Öğle
13:02
İkindi
16:49
Akşam
19:53
Yatsı
21:21

Toplantıda 'Sağlık Turizmi' vurgusu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, yeni kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin sağlık turizmine yönelik planlanacağını söyledi.

Haberler/GÜNCEL
13.02.2019
Haberi Yazdır
Toplantıda 'Sağlık Turizmi' vurgusu

Üniversitenin akademik çalışmaları değerlendirmek amacıyla başlattığı “Fikir Sofrası” toplantıları devam ediyor. Üniversite ve sektör işbirliğinin önemine dikkat çekilen toplantıda Rektör Mehmet Sarıbıyık, Turizm Fakültesi'nin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda dönüştürülmeye başlandığını söyledi. Toplantı'da Akyazı’da yeni kurulacak Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin sağlık turizmine yönelik uygulamalı eğitim vermesi kararlaştırılırken, bölgenin sağlık turizminde önemli bir merkez haline gelebileceğine dikkat çekildi.

“Turizm Fakültesi Yapılandırılıyor”
Toplantıda Sapanca’da bulunan Turizm Fakültesi’nin ihtiyaçları ve geleceğe yönelik yapılması gereken çalışmaları da konuşuldu. Dünya’da ve Türkiye’de turizm çalışmalarının çeşitlendiğine dikkat çekilen toplantıda, sektörün beklentilerini karşılayacak uygulama becerisine sahip bireylerin yetişmesinin önemi vurgu yapıldı. Fakülte’de öğrencilerin uygulama yapabilecekleri mutfak alanının planlandığını söyleyen Rektör Mehmet Sarıbıyık, Turizm Fakültesi’nin ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösterdiği başarıların artarak devam etmesi için gerekli girişimlerin yapılacağını ifade etti. Toplantı’da ayrıca Turizm Fakültesi'nin yabancı dil derslerine yönelik düzenlemelerin de yapılacağı belirtildi.

Fikir Sofrası’na Rektör Yardımcısı Prof.Dr Sinan Özkan, Genel Sekreter Dr.Öğr.Üyesi Gökhan Ergen, Turizm Fakültesi Prof.Dr.Mehmet Sarıışık, Öğretim Üyeleri Prof.Dr.Orhan Batman, Doç.Dr. Burhanettin Zengin, Dr.Öğr.Üyesi Ebru Özlem Bilgin ve Fakülte Sekreteri Mehmet Yüce Taş katıldı.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın