Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:24
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31

Yazar Kaan Murat Yanık, Sevenleriyle Buluştu

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen SAÜFEST kapsamında yapılan KitapFest’e yazar Kaan Murat Yanık konuk oldu. “Kaf Dağı’nın Ardında” isimli söyleşisiyle kitapseverlerle buluştu.

Haberler/GÜNCEL
18.05.2022
Haberi Yazdır
Yazar Kaan Murat Yanık, Sevenleriyle Buluştu

Okuma alışkanlığı kazanmanın üzerinde duran Kaan Murat Yanık, “Edebiyata ve okumaya bir kere alıştığınızda okumayı bir daha bırakamazsınız.” dedi. Kitap okuma alışkanlığını kazandıktan sonra bırakmanın zor olduğunu ifade eden Yanık, bırakılmak istense de kitapların okurunu bırakmayacağına söyledi.

 

Hikâyeler üzerinden Doğu ve Batı edebiyatı ve kültürleri hakkında konuşan Kaan Murat Yanık, “Batının en karanlık olduğu zamanlar, doğunun en parlak olduğu zamanlardı.” dedi.

 

Mesnevi’nin yalnızca Mevlana’nın yazdığı bir eser olmadığı değerlendirmesinde bulunan Kaan Murat Yanık, Mesnevi’nin, roman türüne yakın olduğunu söyledi.

 

Yanık, Uçurtma Mevsimi, Butimar Sessizliğin Kanatları ve Uzakların Şarkısı isimli üç romanıyla doğu ve batıyı harmanlamayı amaçladığını açıkladı. “Doğu, edebiyatı bir araç olarak görmüştür.” diyen Yanık, masal ve romanın iç içe geçtiği bir tür yakalamayı hedeflediğini ifade etti.

 

Gelecek ve geçmişin birbirine bağlı olduğunu ve ayrı bir şekilde düşünülemeyeceğini dile getiren Yanık, “Bugünü iyileştirmek için geçmişin merhemine ihtiyacımız var.” dedi.

 

Yeni kitap müjdesini veren Yanık, okurlarıyla imza etkinliğinde bir araya geldi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın