Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 19° Adapazarı
Sabah
03:49
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:31
Yatsı
22:13
http://sakaryaradyomega.com/

Zihni Açba: Cumhur İttifakı’na oy vermeyeceğim

Milliyetçi Hareket Partisi 24. ve 25. Dönem Milletvekili Zihni Açba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “MHP’nin büyük bir hassasiyet gösterdiği Cumhur İttifakı’nın adayı olarak kendini ifade eden bir aday olmadığı için, mevcut adaylara oy vermeyeceğim” dedi.

Haberler/SİYASET
14.01.2019
Haberi Yazdır
Zihni Açba: Cumhur İttifakı’na oy vermeyeceğim

Milliyetçi Hareket Partisi 24. ve 25. Dönem Milletvekili Zihni Açba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 “Öncelikle üzerine basarak ifade etmek isterim ki; tatil sezonlarında harita üzerinden tatil beldesi seçen tatilciler gibi her seçim öncesinde kendine oy verecek parti arayan bir kısım vatandaşlar için belki çok zor olmayabilir. Ama benim için Milliyetçi Hareket Partisi dışında bir partiye oy vermek, zordan öte imkânsızdır. Yani mümkün değildir. Bugüne kadar vermedim, bundan sonra da vermeyeceğim.

EN İNCE DETAYINA KADAR TAKİP ETTİM
31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde; mensubu olmakla iftihar ettiğim Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi arasında oluşturulan Cumhur İttifakı benim için istisnai bir durum oluşturmuştur. Bu istisnai durum sebebiyle seçim takvimi başladığından bu yana bütün gelişmeleri yakinen takip etmeye çalıştım. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükşehir belediyelerinin aday açıklama programlarını en ince teferruatlarına kadar dikkat ederek, yazılı ve görsel medyadan takip ettim.

KENDİSİNİ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI OLARAK İFADE EDEN ADAY YOK
Bütün aday tanıtım toplantılarında bir küçük ayrıntı özellikle dikkatimi çekiyordu. Kendi seçim bölgem olan Sakarya’da da aynı ayrıntıya şahit oldum. Sayın Erdoğan, kendi partisinin adaylarını AK Parti adayı olarak ifade ederken, MHP’li adayları Cumhur İttifakı adayı olarak taktim etmektedir. Yani Sayın Erdoğan’ın açıklamalarına göre; Sakarya’da 15 ilçenin belediye başkan adayı AK Parti’nin adayı, bir tek Taraklı belediye başkan adayı sevgili İbrahim Pilavcı kardeşimiz Cumhur İttifakının adayıdır. Gördüğümüz kadarıyla, AK Partili başkan adayları içerisinde de kendisini Cumhur İttifakı’nın adayı olarak ifade eden bir tek aday bile yoktur. 

PİLAVLI’NIN SEÇİLEBİLMESİ İÇİN ELİMDEN GELENENİ YAPACAĞIM
Şahsım adına bir hususu samimiyetle ifade etmek istiyorum. Mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nin, Cumhur İttifakı konusunda gösterdiği hassasiyet benim de hassasiyetimdir. Bu itibarla; Cumhurbaşkanı’nın Sakarya aday tanıtım toplantısında Cumhur İttifakı’nın adayı olarak ifade ettiği Taraklı Belediye başkan adayı İbrahim Pilavcı’nın seçilebilmesi için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim.

CUMHUR İTTİFAKI’NA OY VERMEYECEĞİM
Büyükşehir ve kendi ilçem olan Akyazı’da ise ne maalesef aynı düşünceyi taşımıyorum. Sakarya Büyükşehir Belediye başkan adayı Sayın Ekrem Yüce ve Akyazı Belediye başkan adayı Bilal Soykan kardeşimle geçmişten bu yana gelen bir dostluğumuz ve merhabamız olmasına rağmen; 31 Mart günü akşamı birileri gidip onlara deseler ki “Zihni Açba size oy verdi”, adım gibi eminim onlar da inanmazlar. Çünkü Zihni Açba Milliyetçi Hareket Partisi dışında bir partiye oy vermez. 
Yani; 31 Mart seçimlerinde Sakarya Büyükşehir ve Akyazı Belediye başkanlıklarına aday olan MHP’li veya MHP’nin büyük bir hassasiyet gösterdiği Cumhur İttifakı’nın adayı olarak kendini ifade eden bir aday olmadığı için, mevcut adaylara oy vermeyeceğim…”

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın