Baro Başkanı Zafer Kazan’dan RATED’e ziyaret Yaşam Haberleri

Baro Başkanı Zafer Kazan’dan RATED’e ziyaret

123

Adıyaman’ı makamında ziyaret ederek 10 Aralık Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Sakarya Baro Başkanı Avukat Zafer Kazan, Sakarya Radyo ve Televizyoncular Yayıcıları Derneği  (RATED) Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Adıyaman’ı makamında ziyaret ederek  10 Aralık Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. 

ADATAVIR    

Zafer Kazan, RATED’e yaptığı ziyaretinde “Zaman birlik ve beraberlik zamanı. Tüm farklılıkları bir tarafa bırakıp ülkemizin  ve demokrasimizin geleceğini sahiplenme zamanı. Demokrasi ve Hukuku güçlü olan ülkelerin ancak güçlü Basın mensupları ve çalışanları olur. olur. Halkın gerçeği öğrenme ve haber alma hakkı adil yargılanma hakkı kadar önemli ulvi bir haktır. Bu iş para için yapılacak bir iş değil. Haber alma hakkı Halkın reflekslerini duyarlılığını demokrasiye geleceğine hak ve özgürlüklere sahip çıkmasını sağlamak biz Hukukçuların ve Basın mensuplarının görevlerindendir. Bu amaçla 10 Aralık Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi. 

RATED Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Adıyaman, Başkan Yardımcısı Zafer Büyü ile birlikte ağırladığı Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan’a yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek, tüm yurtta çalışan Gazetecilerin hak ve hukukunu gözeten bir anlayışın hakim olmasını temenni ettiklerini söyledi.