Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:21
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:40
Yatsı
22:31
BORSA 95572 % 0,54
DOLAR 4,70 % -0,43
EURO 5,46 % -0,36
ALTIN 192 % 0,17

Bülbül: Oylar AKPye rahatlık vermiş!

Azize Ceren Avcu / ADATAVIR Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık olağan basın toplantısında pek çok konuya değindi

Haberler/SİYASET
26.10.2016
Haberi Yazdır
Bülbül: Oylar AKPye rahatlık vermiş!

Azize Ceren Avcu / ADATAVIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık olağan basın toplantısında pek çok konuya değindi. Basın toplantısına Levent Bülbül’ün yanı sıra il ve ilçe yöneticilerinin yanına kadın kolları ve gençlik kolları başkanı da katıldı.

Bülbül, basın toplantısında: “Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacağımız bugünlerde aslında büyük sıkıntılar yaşıyoruz” dedi. Bülbül: “Cumhuriyetin kazanımlarını hep birlikte yaşıyoruz, ancak büyük sıkıntılarımızı da göz ardı edemeyiz. Hür ve bağımsız yaşadığımız bugünler için başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin yine her zaman olduğu gibi yine çok sıcak ve hareketli bir gündem yaşadığını belirten Bülbül: “Musul ile ilgili birbiri ardına gelişmeler oluyor. Türkiye’nin Musul operasyonuna hava desteği vereceğini açıklamasında sonra, koalisyon güçleri ve işbirlikçileri bizim orada olmamamız için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

Bülbül, büyük ve kapsamlı bir Türkiye aleyhtarı propaganda ile karşı karşıya kalındığını belirterek: “Musul operasyonu sırasında, Kerkük’te Türkmen bölgesindeki Türklere yapılan saldırılar artık sabrımızı taşırmaya başlamıştır. Dünya kamuoyu bu katliamı her zamanki gibi yine yok saymaya devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Bülbül: “Eğer bu dünyada Türkseniz, garipsiniz demektir. Ancak biz her şart ve oluşumda Türkün varlığını ve kudretini bu coğrafyada yeniden herkese göstereceğiz” dedi.

FETÖ’ye karşı yapılan mücadelede MHP’nin başından beri destekçi olduğunu belirten MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül: “AKP’nin bu mücadelede sürekli olarak zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmasını kabul etmiyoruz” dedi.

Bülbül açıklamasında: “AKP’nin iktidarında FETÖ’nün büyüyüp gelişti ve neredeyse ülkeyi ele geçirecek hale geldiler. Böyle bir ortamda bizim içimizde hiç FETÖ’cü yoktur demek inandırıcı değildir, insanımızın hassasiyetleri ile örtüşmemektedir” diye konuştu.

“Herkes kendi kusurunu bilmeli” diyen Bülbül: “Yaklaşık olarak 10 yıldır siyasetten ticarete kadar pek çok konuda ortak hareket eden AKP ve FETÖ’nün bugünkü duruma sebebiyet vermişlerdir. AKP bizden FETÖ’cü çıkmaz diyerek bir kenara çekilemez” şeklinde konuştu.

Teröre ve teröristlere açık destek veren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın gözatına alınmasına sol fraksiyonun anlamsızca karşı çıktığını hatırlatan Levent Bülbül: “Teröre ve teröriste destek veren, teröristin leşini belediyenin bütçesiyle kaldıran ve mezarlarını sözde şehitliğe çeviren, kendi vatandaşına kurşun sıkıp kendi ülkesini bölmeye çalışan bir sakat anlayışa bugün sol fraksiyonun özgürlük tantanalarıyla sahip çıkmasının ülkeye bir faydası olmadığı gibi sol düşüncenin ülkemizde geldiği noktayı da göstermiştir” dedi.

Bülbül: “Türkiye’deki sol, PKK seviciliğinden kurtulamaması Türk Milleti’ne açık bir ihanettir. Bu düşünce bizim için ve hiçbir vatan evladı için kabul edilemez” diye konuştu.

Türkiye’deki sistem sorununa da değinen MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül: “Türkiye’deki fiili başkanlık durumunun neticelenmesi için bu kararın Meclis’e taşınması gerektiğini savunduk. AKP’ye bu konuda önyargı ile yaklaşmadık. AKP’de bu yaklaşımımıza olumlu bakmış ve bu konuyla ilgili çalışmaları bitirmiştir.” Diye konuştu.

MHP’nin başkanlık sistemine destek verdiğiyle ilgili olarak kamuoyunda bilerek yayılan durumun ise kesinlikle doğru olmadığını söyleyen Levent Bülbül: “Taslak metinin ne olduğu belli olmadan MHP ile ilgili söylenen tüm söylemler iftiradır. MHP duruma önyargı ile yaklaşmamıştır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’de bu konunun altını net ifadelerle çizmiştir” diye ifade etti.

MHP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Başkanlığı hediye edeceğine dair söylentilerin ayyuka çıktığını söyleyen Levent Bülbül: “MHP daha önce de belirttiği gibi parlamenter sistemden yanadır. Biz öncelikle Meclis’e gelecek olan taslağı değerlendireceğiz. Bu taslak tam olarak belli olmadan MHP aleyhine yapılan iftiraları da elbette boşa çıkaracağız” dedi.

Şeker Fabrikası sorununun sanki “dokunan yanar” mantığına büründüğünü iddia eden Bülbül: “Şeker Fabrikası’na yapılan FETÖ kumpası ile ilgili olarak ulusal basında da büyük haberler yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Ancak yerel ölçeklerde kimse bu konu hakkında bildiklerini söyleyemiyor veya bilerek söylemiyor. Şeker Fabrikası’nın FETÖ’nün kumpasına maruz kalmasının altından çok büyük bağlantıların çıkacağından eminim. Spekülasyon olmasın diye şimdi bunları dillendirmeyeceğim. Ancak yakın bir zamanda bunlara sizler de şahitlik edeceksiniz” şeklinde konuştu.

Şeker Fabrikası’nın etrafa yaydığı kokuyla ilgili olarak da gerçek anlamda çözüm üretilemediğini iddia eden Levent Bülbül: “Geçtiğimiz günlerde bu koku dolayısıyla Şeker Fabrikası’na 480 bin TL ceza uygulandı. Ancak görüyoruz ki meselenin çözümü ceza ile olmayacak. Şeker Fabrikası yönetimi bu cezaları zaten kabullenmiş görünüyor. Yani meselenin asıl çözümüne yanaşacak gibi durmuyor. Bu cezaların Şeker Fabrikası üzerinde yaptırım gücü yoktur. Bir an önce gerekli çalışmayı yapıp etrafa yaydığı pis kokudan vatandaşlarımızı kurtarmak zorundadır.” Dedi.

Sakarya’nın devlet bütçesinden gerekli yatırımları alamadığını belirten Levent Bülbül: “Meclis’te 2017 bütçesi var. Sakarya olarak biz bu bütçeden çok şeyler bekliyoruz. Ama aynı beklentiyi 2016 yılı bütçe görüşmelerinde de beklemiş ancak umduğumuzu bulamamıştık. Bin yataklı hastane ile ilgili olarak hala broşürler üzerinden halkımız oyalanıyor. 2017 bütçesinden Sağlık Bakanlığı’nın Sakarya’ya bin yataklı hastane payını almasını istiyoruz. Hasarlı okullarımız var bunların yeni binalarla değiştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerekli bütçeyi almasını istiyoruz.” Diye konuştu.

Başka şehirlerde ki AKP’li belediyelerin mesela Ankara’da Melih Gökçek’in 75 - 80 günde devasa işleri bitirdiğini belirten Levent Bülbül: “AKP’li diğer şehirler pek çok projeleri 70 – 80 günde çok çabuk bitirip hizmete açarken Sakarya’ya damlası bile uğramıyor. Sakarya’da Büyükşehir’in, siyasilerin ve milletvekillerinin çok daha hızlı hareket edip vaat edilen projeleri bitirmesini bekliyoruz” dedi.

Sakarya’nın AK Parti’ye büyük destek verdiğini söyleyen Levent Bülbül: “Halkımızın tercihidir, elbette saygı duyuyoruz. Ancak Sakaryalılar çantada keklik değildir. Verdikleri oyların karşılığını vermek seçilmişlerin asıl görevidir. Sakarya’da oyları garanti gören AKP’deki bu rahatlık millete zarar vermektedir” Şeklinde konuştu.


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın