Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 15° Adapazarı
Sabah
06:09
Öğle
13:17
İkindi
16:19
Akşam
18:50
Yatsı
20:09
http://sakaryaradyomega.com/

Bülbül: Sakarya'nın bin yatak kadar bir açığı var

Şehirdeki bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, bin yataklı şehir hastanesiyle ilgili "Bu zamana kadar hastane işinin bitmiş olması lazımdı. Bu durum Sakarya'ya yakışan bir tablo değil. Bir siyasetçi neden aransın bir yoğun bakım yatağı için?" dedi.

Haberler/GÜNCEL
28.08.2019
Haberi Yazdır
Bülbül: Sakarya'nın bin yatak kadar bir açığı var

Adapazarı ilçesinde bulunan bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, yılan hikayesine dönen bin yataklı hastaneyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sakarya'nın yatırımlarda ön planda değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Bülbül, "Elimize pankart alıpta hastanenin önünde durmaktan başka mesela Ankara'da Sağlık Bakanlığı nezdinde birtakım girişimlerde bulunmak daha fayda getirebilir. Bende o noktada elimden geleni yapmaya çalışıyorum, temaslarda bulunuyorum. Yatırımlar çok azalmış olsa da Sakarya'nın bu yatırımlarda ön planda daha farklı değerlendirilmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Yoğun bakım yatak kapasitemizin arttırılması için özel hastanelerimizin açmış olduğu yatakların imkanların, Sağlık Bakanlığı'nda onaylanması için birtakım girişimlerde bulunuyoruz. Bu girişimler mükemmel seviyede midir tartışmaya açık, eleştirilede bilir ama yerimizde durduğumuz söz konusu değil. Başkanlarımız, teşkilatımız her gün vatandaşımızın sağlık sıkıntısıyla muhattabız." dedi.

"SAKARYA'NIN BİN YATAK KADAR BİR AÇIĞI VAR"
Bin yataklı şehir hastanesi için çok geç kalındığını ifade ederek sitem eden Bülbül, "Sakarya'nın bu zamana kadar hastane işini bitirmiş olması lazımdı. Bu durum Sakarya'ya yakışan bir tablo değil. Şuan Sakarya'nın bin yatak kadar bir açığı var, bunun halledilmesi gerekiyor. Konuyla ilgili yakından uğraşanlar olarak bunu en fazla biz istiyoruz. Vatandaşlarımız yoğun bakımda yatak olmadığı için bizi arıyorlar.  Bir siyasetçi neden aransın bir yoğun bakım yatağı için? Bunlar kabul edilebilir meseleler değil. Hastanenin proje aşamasında olması şuan Sakarya açısından ayıp, üzüntü verici bir durum. " diye konuştu.

"HASTANENİN YERİ ÖNEMLİ"
Bin yataklı hastanenin yerinin önemli olduğunu vurgulayan Bülbül, "Hastaneyle alakalı yatırımlar, şehir hastaneleri tasarruf tedbirleri kapsamının dışında bırakılmış. Yani yapılan yatırımlar kısıtlanmamış. Yatırımlar devam ediyor devletin böyle bir kararı var. Biz hastaneyi yapacağız ama daha yerini çözemedik. Sakarya'da bu işleri halledebilmemiz lazım. Bir yer olduğu zaman etrafta kimlerin arsaları var onları tartışmaktan biz hastanenin kendisine gelemiyoruz. Hastanenin yeride önemli. Sakarya'yı eşit seviyede mümkün mertebede kapsayacak bir alanda olmasında fayda var hastanenin. Yani yaptığınız yer ulaşım açısından herkesin eşit mesafede yaklaşık olarak; ben bu kadar yol geliyorum demiyeceği, eşit olarak belli bir mesafeyi katlederek gelebileceği bir yerin tespit edilmesinde de fayda olduğunu düşünüyorum. Bunları geçmemiz, aşmamız gerekiyor. Sakarya bazı şeyler için çok vakit harcıyor kamuoyumuzda. Şimdi birde önümüzde bitmesi gereken Kadın Doğum Hastanesi var bunu da bir hayırlısıyla açabilelim. Yıl sonuna kadar bitireleceği ifade ediliyor. Hızlı gidiyor, o da önemli bir iş." şeklinde konuştu.

Önerilen Haberler


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın