http://www.sakaryabarosu.org.tr/haber/1313/hasar-danismanlik-sirketlerine-neden-gidilmemeli.html
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 14° Adapazarı
Sabah
06:33
Öğle
12:56
İkindi
15:17
Akşam
17:38
Yatsı
19:03
http://sakaryaradyomega.com/

Hat sanatları ve yağlı soya sergisi göz doldurdu

Ressam Sinan Itır’ın eserlerinden oluşan Hat Sanatı ve Yağlı Boya sergisi Erenler Belediyesi ve ADA AVM işbirliği ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Haberler/YAŞAM
12.07.2018
Haberi Yazdır
Hat sanatları ve yağlı soya sergisi göz doldurdu

Açılış programında Ressam Sinan Itır’ın birbirinden güzel Osmanlı temalı yağlı boya resimleri ve hat sanatına ait eserleri Erenler ve Sakaryalıların beğenisine sunuldu. Hafta sonuna kadar devam edecek olan serginin açılış kurdelesini Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı, ADA AVM Müdürü Bülent Yüksel, Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Kızılay Temsilcisi Ahmet Özgedik ilçe daire müdürleri ve Ressam Sinan Itır birlikte kestiler.

Tuvalin başına geçtiler
Programda Başkan Öztürk ve İlçe Kaymakamı Karabulut’u canlı performans sergilediği sahneye davet eden Ressam Itır,  Tuval başında Başkan Öztürk ve İlçe Kaymakamı Karabulut’a Resim tekniklerini gösterdi. Başkan Öztürk ve İlçe Kaymakamı Karabulut tuvalin başına geçerek çizim tekniklerini tecrübe ettiler.

Ecdadımıza ait görselliği yaşatması
Birbirinden etkileyici görsellerden dolayı eser sahibi Sinan Itır’ı tebrik eden İlçe Kaymakamı Salih Karabulut konuşmasında “ Resim sanatını teknikleri ve yeteneği ile icra eden çok değerli sanatçımız Sinan Itır beyefendi Osmanlı dönemine ait unutulmaya yüz tutmuş görselleri yaptığı eserler ile bizlere tekrardan o döneme ait bir ayna tutmuştur. Kendisinin ortaya çıkarmış olduğu bu müstesna eserler ve ecdadımıza ait görselliği yaşatması sebebi ile tebrik ediyorum. Bu değerli açılışı düzenleyen Erenler Belediye Başkanımız Cavit Öztürk’e ve ADA AVM yetkililerine sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi köklü geçmişimize ışık tutuyor
Sergi açılışında yaptığı konuşmasında Başkan Öztürk ise “ Çok değerli Sinan Itır kardeşimizin icra ettiği eserler ve vurgulamak istediği nokta benim çok hoşuma gitti. Osmanlı dönemine ait değerleri unutturmama adına Eserlerinde köklü geçmişimize ışık tutarak ecdadımıza ait görselliği günümüze aktarıyor. Birbirinden güzel eserlere imza atan ressamımızı tebrik ediyorum bir birinden güzel eserlere imza atan kardeşimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi

“Sergi hafta sonuna kadar devam edecek”
Açılışta eserleri ile gerek protokol gerek sanatseverlerin büyük beğenisi toplayan Sinan Itır ise konuşmasında “ Öncelikle Erenler Belediyemize ve ADA AVM yetkililerine düzenlediğimiz sanat faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmadığı ve bu sergiye öncülük ederek destek oldukları için teşekkür ederim. Hat Sanatlı ve yağlı boya sergisinde Cumhuriyet öncesi Osmanlı dönemine ait değerlerimizin görsel olarak giyim kuşam saraylarımız unutulmaya yüz tutmuş o döneme ait el sanatlarını tekrardan gün yüzüne çıkarmayı ve yaşatmayı amaçlıyorum. Ayrıca resim sanatına ait farklı teknikleri bizzat göstermek ve mesleki birikimimi paylaşmak istiyorum. Çalışmalarımızın kaleme alınışını, çizimi ve daha fazlasını sanatseverlerimiz sergimizde görebilecekler sergi hafta sonuna kadar devam edecek” diyen Itır Sakaryalı tüm sanatseverleri sergisine beklediğini dile getirdi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın