Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:21
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:40
Yatsı
22:31
BORSA 95572 % 0,54
DOLAR 4,70 % -0,43
EURO 5,46 % -0,36
ALTIN 192 % 0,17

İkinci üniversite için düğmeye basıldı!

Başbakan Binali Yıldırımın ziyaretinde gündeme gelen ikinci üniversite için ilk toplantı yapıldı

Haberler/KULİS
11.07.2016
Haberi Yazdır
İkinci üniversite için düğmeye basıldı!

Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyaretinde gündeme gelen ikinci üniversite için ilk toplantı yapıldı. Şaban Dişli, Mustafa İsen, Rektör Muzaffer Elmas’ın katıldığı Sapanca’da ki toplantıda görev bölümü yapıldı.

TEKNİK VE UYGULAMA

Adapostası’nda yer alan habere göre, Sakarya’da ikinci üniversitenin kurulması için uzun zamandır yapılan çalışmalar Başbakan Binali Yıldırım’a aktarıldı. Binali Yıldırım’ın mevcut üniversiteye rakip olmayacak bir formül önermesi üzerine Dişli ve İsen harekete geçti. Dişli ve İsen rektörlerle toplantı yaparak durumu değerlendirdi. Toplantıda mevcut üniversitenin teknik bölümlerde uzmanlaşması yeni üniversitenin ise uygulama alanında fark yaratması benimsendi.

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin üniversite için siyasi konularda destek alacağı görev bölümünde Mustafa İsen bürokratik işlemlerin hızlanması için yoğunlaşacak. Sakarya’nın ikinci üniversitesi uygulama alanında yapacağı çalışmalarla ülkeye rol model olacak. Sakarya’da kurulması planlanan ikinci üniversitenin Ekim-Kasım gibi Bakanlar Kurulu’nda görüşülerek resmiyet kazanması bekleniyor.


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın