Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 21° Adapazarı
Sabah
06:14
Öğle
12:50
İkindi
15:22
Akşam
17:45
Yatsı
19:08
BORSA 90542 % -3,42
DOLAR 5,59 % -0,79
EURO 6,38 % -0,42
ALTIN 221 % 0,15

Karapürçek’te altyapının hemen ardından asfalt

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Karapürçek İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu

Haberler/GÜNCEL
18.06.2018
Haberi Yazdır
Karapürçek’te altyapının hemen ardından asfalt

Buluşmada SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ve AK Parti Karapürçek İlçe Başkanı Cemalettin Selim yer aldı. Vatandaşların bayramını tebrik eden Başkan Toçoğlu, Karapürçek’in 24 Haziran’da üzerine düşeni yapacağına inandığını vurguladı. Daha sonra SASKİ tarafından Karapürçek’te gerçekleştirilen altyapı yatırımlarını yerinde inceledi.

33 milyonluk proje
Başkan Toçoğlu, “Karapürçek ve Akyazı Küçücek’te devam eden 33 milyonluk projemizle bölgeye içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı inşa ediyoruz. Hat imalatlarının sonuna gelmek üzereyiz. Bölgede inşa edeceğimiz hatların toplam uzunluğu 210 kilometreye ulaşıyor. Karapürçek İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan birinci sınıf içmesuyunu 126 kilometrelik içmesuyu altyapısıyla vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. Proje kapsamında bir de 3 bin metreküplük depo inşa ediyoruz. Orada da çalışmalarınızın sonuna geldik. Şebeke hatlarımız şu anda devreye alınma aşamasında. 80 kilometrelik kanalizasyon hattımızda birkaç imalatımız kaldı. Onların tamamlanmasının ardından bölgenin atıksularını Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracağız. 4,3 kilometrelik yağmursuyu altyapımız da her şeyiyle tamam durumda” diye konuştu.

Asfaltsız yol kalmayacak
Karapürçek Sakarya Caddesi’nde altyapıya ilişkin tüm imalatlarını tamamladıklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Üstyapı için de harekete geçiyoruz. Daha önce de söz verdiğimiz üzere 2019 yılına kadar şehrimizde asfaltsız grup yolu bırakmamak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah Karapürçek Sakarya Caddesi’ni de çok kısa bir süre içerisinde yeni yüzüne kavuşturmuş olacağız. Böylece ilçemizin en önemli güzergâhlarından birisi son derece modern bir görünüme sahip olacak” ifadelerini kullandı.

Karapürçek üzerine düşeni yapacaktır
Başkan Toçoğlu, “24 Haziran’da ülkemiz kritik bir eşiği dönecek. Hem Cumhurbaşkanı, hem parlamento seçimleri için sandığa gideceğiz. Bugüne kadar Karapürçek hem Sayın Cumhurbaşkanımızın, hem de AK Parti’nin yanında güçlü bir şekilde yer aldı. 24 Haziran’da da Karapürçek’in tercihinin istikrardan yana olacağına, güçlü Türkiye için, bu güzel hizmetlerin devamı için üzerine düşeni yapacağına canı gönülden inanıyorum.”

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın